ETS 2 Ryzen 3700X kullanım ve sıcaklık değerleri

aeroskip

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar, iki aylık uzun bir süreçten sonra bugün gün boyu uğraşarak, ilk kez tek başıma aşağıdaki sistemimi kurdum. Windows kurulumu, sürücü güncellemeleri sonrası BIOS'tan D.O.C.P.'Yi açtım. Kasamla birlikte gelen üç fandan en üsttekini önden çıkarıp arkaya egzoz fan olarak taktım. Herkeste olduğu gibi benim de kafamda sıcaklık soruları oluştu. CPU boştayken Ryzen Master uygulamasında 45-50 derece arasında değişiyor. MSI Afterburner'la kontrol ederek, ETS 2'yi en yüksek ayarlarda 2K'da V-Sync kapalı olarak 20 dakika oynadığımda CPU kullanımı %15'i geçmedi, sıcaklığı ise 75-80 derece arasında seyretti. GPU kullanımı ise %68-70 seviyelerinde 65-70 derece arasında seyretti. CPU kullanımı bu kadar düşükken bu sıcaklık değerleri normal mi? Yeni kasa fanı eklemem bu sıcaklıklara kayda değer bir etki yaratır mı?

CPU: AMD Ryzen 3700X.
GPU: Palit Gaming Pro OC RTX 3070.
RAM: G.Skill Ripjaws V 2x8GB 3600MHz CL18
Mobo: ASUS ROG STRIX B550-F GAMING.
SSD: Kingston KC2500 500 GB.
HDD: Seagate 1TB.
PSU: Corsair RM750.
Kasa: Cooler Master TD500 Mesh

Son düzenleme:
Isı değerleriniz gayet normal bir risk taşımadığını düşünüyorum.
ETS 2 hafife alınacak kadar düşük bir oyun değil gayet normal bunlar.
Kullanımın %11 olmasına rağmen bu kadar yüksek olması garibime gitmişti. Teşekkür ederim.
Wraith Prism montaj videosu izledim ve soğutucuyu yerine tam oturtamadığımı fark ettim. Levyeyi sonuna kadar ittikten sonra test edince CPU sıcaklığı ETS 2 en yüksek ayarlarda ortalama 70 dereceye kadar düştü.
Gece izlediğim Wraith Prism montaj videosundan sonra soğutucunun levyesini tam itmediğimi fark ettim. Kasayı açıp tam oturtunca ETS 2 en yüksek ayarlarda sıcaklık ortalama 70 derecede seyretti.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı