ETS 2 ve ATS Ekran Çözünürlük Ayarı Yok

Berrkay

Megapat
Süper Moderatör
Sosyal Tayfı
Makaleler
9
Yer
Sakarya
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
PC: i3-10100F, 1660 Super, 8 GB RAM.
Laptop: i7-11800H, RTX 3070, 32 GB RAM.
Monitör: ASUS VG248QG
Merhabalar, bugün oyuna girmek istedim ve oyun açıldığında görev çubuğunun gitmediğini fark ettim. Oyun seçili iken fareyi o bölgeye getirdiğimde görev çubuğuna geçmiyor, normal oyunda gibi davranıyordu. Her iki oyunda da bu şekilde.

-Config dosyalarından en ve yükseklik ayarlarını kontrol ettim, normal. Tersine aldım, aynı şekildeydi.
-Dosyaları doğruladım.
-Görev çubuğunu kilitle seçeneğini deki tiki kaldırdım, görev çubuğu ayarlarından gizleyi seçtim, bu seferde kayboluyor fakat yine gri bir şerit orada duruyor.
-Tam ekran seçeneğini kaldırıp denedim, bir sonuç alamadım.

Ek olarak: Oyun 1.35 betasında ve başlatma seçeneklerinden DX11 yazılı. Bunları kaldır demeyin çünkü daha dün herhangi bir problem olmadan oynuyordum.
Not: Sorunun genel olabileceğini düşündüğüm için başka oyunlarda da denedim (PUBG Lite, Witcher 3) fakat sorun sadece ATS ve ETS 2'de.

Windows'un kendi ekran görüntüsü alma aracını kullandığım için görev çubuğunu çekmemiş fakat altta görev çubuğu mevcut.
American Truck Simulator 29.05.2019 15_21_36.png

Boşu boşuna uğraşmışsın sorun oyun kaynaklı, fix beklememiz lazım sadece DX11 de oluyormuş. Tam ekranda olmuyor.
Sorun son gelen güncellemeden sonra DX11'den kaynaklanıyormuş. DX9'da denedim ve tam ekranda açıldı. Dediğin gibi tam sürümü beklemek lazım.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı