EU 4 fethedilen yeri eyalet yapınca ne oluyor?

Kutty

Hectopat
Daha fazla  
Fethettiğimiz yerleri mavi bayrağa basıp eyalet yapınca ne oluyor, yapmazsak olur mu? Çünkü çok fazla admin puanı harcattırıyor.

En büyük faydası eyalet topraklarında otonomiyi %0'a indirebilmen ve eyaletlerin harcadığı Governing Capacity'nin territory'lere göre daha az olması. Mandate of Heaven DLC'si varsa State Edict'ler de eyaletlere özgü bir seçenek.

Admin puanından yana sorun yaşıyorsan 3-4 dev'lik yerlerde state yapmana gerek yok. Daha gelişmiş topraklarının bulunduğu yerleri eyalet yapabilirsin. Full Core yapmadığın yerlerde otonomiyi maksimum %50'ye indirebiliyorsun bu arada, aklında olsun.

En büyük faydası eyalet topraklarında otonomiyi %0'a indirebilmen ve eyaletlerin harcadığı governing Capacity'nin Territory'lere göre daha az olması. Mandate of heaven DLC'si varsa state Edict'ler de eyaletlere özgü bir seçenek.

Admin puanından yana sorun yaşıyorsan 3-4 Dev'lik yerlerde state yapmana gerek yok. Daha gelişmiş topraklarının bulunduğu yerleri eyalet yapabilirsin. Full Core yapmadığın yerlerde otonomiyi maksimum %50'ye indirebiliyorsun bu arada, aklında olsun.

Hocam bir de sürekli fetih yaptığım için admin teknlolojisini arttırmaya puan kalmıyor ama fetihte yapmak zorundayım ne yapmam gerek sizce?

@Kutty
DLC'lerin olduğunu var sayarak yazıyorum. Bir savaştan diğerine koşuyorsan fetihleri azaltmakta fayda var. Hükümdarının yetenekleri kötüyse öldürüp varisini tahta geçirebilirsin. Ülkenin odağını Admin'e çevirebilirsin, +2 Admin puanı sağlar.

DLC'siz yapabileceklerin biraz kısıtlı. Oynadığın ülkeyi ve bulunduğun durumu bilmediğim için de çok yorum yapamıyorum. Instution'larda geride misin, bulunduğun teknoloji ve komşu devletlerin teknolojisi, hükümdarının özellikleri, ülken, hepsi önemli detaylar.

@Kutty
DLC'lerin olduğunu var sayarak yazıyorum. Bir savaştan diğerine koşuyorsan fetihleri azaltmakta fayda var. Hükümdarının yetenekleri kötüyse öldürüp varisini tahta geçirebilirsin. Ülkenin odağını Admin'e çevirebilirsin, +2 admin puanı sağlar.

DLC'siz yapabileceklerin biraz kısıtlı. Oynadığın ülkeyi ve bulunduğun durumu bilmediğim için de çok yorum yapamıyorum. Instution'larda geride misin, bulunduğun teknoloji ve komşu devletlerin teknolojisi, hükümdarının özellikleri, ülken, hepsi önemli detaylar.

Kanka ben her yeri fethetmek istiyorum ama goverment capaticy yetmiyor debufflar yiyorum ve decadence oluyor ne yapmam lazım eyalet yapınca da income az geliyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı