EU4 Memlük'e donanma götürmek

Kxfir

Hectopat
Arkadaşlar Osmanlı oynuyorum ve şu oyunda en çok zorlandığım devlet memlük. %99 savaş skorum var. Gene sadece 4 5 toprak alabiliyorum. %100 yapamamamın sebebi de fotoğrafta gördüğünüz ada, oraya donanma götüremiyorum Afrika'yı geçemediği için ve o adaya çıkamıyorum. Ne yapabilirim?

Dosya Ekleri

• resim_2021-03-30_191154.png
    resim_2021-03-30_191154.png
    594,8 KB · Görüntüleme: 110
Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam konuyla alakasız oyunu öğrenmeniz ne kadar zaman aldı? Ben geçenlerde bir göz atayım dedim bu tarz oyunlara sevgim de var ama karışık arayüzü ve öğrenme zorluğu sebebi ile beni çileden çıkarttı oyun.

Hocam konuyla alakasız oyunu öğrenmeniz ne kadar zaman aldı? Ben geçenlerde bir göz atayım dedim bu tarz oyunlara sevgim de var ama karışık arayüzü ve öğrenme zorluğu sebebi ile beni çileden çıkarttı oyun.

Bundan önce HOI4 oynuyordum 3 yıldır oynuyorum hâlâ böyle bir şey değil mi varmış dediğim oluyor bu tarz oyunların temelini öğrenmek 1 2 ay az oynarsanız 3 ay sürer ancak strateji oyunu olduğu için her zaman öğrenecek bir şey oluyor EU4'ü hâlâ tam bilmiyorum ama temel bilgim sayesinde en kolayda en azından güzel şeyler yapabiliyorum rehber videosu izlemenizi tavsiye ederim tek başına öğrenmek gerçekten zor indirime girdiğinde 15 TL oluyor almanızı öneririm.

Oraya asker çıkartamayacaksın mecbur . Çok da önemli değil %100 olması. Aldığın topraklar değerlidir ve devlet güçsüz olmadığı için oyun fazla toprak almana müsade etmez.

Arkadaşlar Osmanlı oynuyorum ve şu oyunda en çok zorlandığım devlet memlük. %99 savaş skorum var. Gene sadece 4 5 toprak alabiliyorum. %100 yapamamamın sebebi de fotoğrafta gördüğünüz ada, oraya donanma götüremiyorum Afrika'yı geçemediği için ve o adaya çıkamıyorum. Ne yapabilirim?
Pek bir şey yapamazsınız keza çıkartma yapmanız çok zor. Bence uğraşmayın adayla.

Bu sizin strateji oyunlarına yatkınlığınıza göre değişir. Ortalama 40 saatte yeterli bir birikim elde edersiniz.

Arkadaşlar osmanlı oynuyorum ve şu oyunda en çok zorlandığım devlet memlük. %99 savaş skorum var. Gene sadece 4 5 toprak alabiliyorum. %100 yapamamamın sebebi de fotoğrafta gördüğünüz ada, oraya donanma götüremiyorum Afrika'yı geçemediği için ve o adaya çıkamıyorum. Ne yapabilirim?

Bir şey yapamazsınız maalesef. %99 ile %100 arasında pek bir fark yok boşuna savaş yorgunluğu vs almayın bitirin savaşı.

Az savaş skoruyla çok toprak almak için idea bitirmen lazım. "province warscore cost" olan ideayı bitir. %100 yapman pek önemli değil ama yine de savaşı uzatıp %100 olmasını bekleyebilirsin.

Olsa da çok alamazsın, o ayrı.

Osmanlıysan sana tavsiyem erken dönemde Napoli'ye savaş açıp İtalya'yı fethetmeye başla yavaştan. Ticaret geliri ilerleyen zamanlarda çok artıyor. Ben Osmanlı oynarken 500 binlik ordum olmasına rağmen +200 gelirim vardı.

İyi oyunlar dilerim :)

Tüm memlüğü işgal etmişken şu kadar toprak almak üzüyor sırf gemi yapıp adayı almak için yemeni işgal ettim ama oradada 1500 gün sürüyor 1 gemi yapımı ve ülke işgallerle dolmaya başladı savaş bitkinliği fullendi sizce barışı yapayim mi bekleyim mi beklersem daha fazla toprak alır mıyım?

Dosya Ekleri

• resim_2021-03-30_193914.png
    resim_2021-03-30_193914.png
    1,5 MB · Görüntüleme: 156
  • resim_2021-03-30_193925.png
    resim_2021-03-30_193925.png
    703,1 KB · Görüntüleme: 74
@Kxfir Bu toprakları alabilirsin. Memlük bu toprakları gidince çok sıkıntı çıkarmaz sana.

DLC'ye sahipsen kendine Suriye'yi vassal olarak çıkart (çıkartabiliyorsan) ve onun claimleriyle Osmanlıya savaş aç. Daha güçlü olabilirsin bu şekilde.

Yeni konular

Geri
Yukarı