EU4 müttefikin müttefiki saldırır mı?

Yanındaki tike basarsan co-belligrent oluyor ve hem Boğdan hem Kırım'a savaş açmış olursun. Tik kapalı ise sadece Boğdan ve Kırım ile savaşırsın.

Savaşa çağırırsa zincirleme reaksiyon gibi hepsi gelebilir. Örneğin Amerika’ya saldırıyorsun durduk yere Honduras geliyor. E Honduras ile ben de iyiydim ama girdi o da savaşa. Ha gücü yetmez o ayrı ama geliyor işte.

Düzenleme: Konuyu HOI 4 ile karıştırdım ona göre cevap verdim kusuruma bakmayın:)

Son düzenleme:
Savaşa çağırırsa zincirleme reaksiyon gibi hepsi gelebilir. Örneğin Amerika’ya saldırıyorsun durduk yere Honduras geliyor. E Honduras ile ben de iyiydim ama girdi o da savaşa. Ha gücü yetmez o ayrı ama geliyor işte.
320 saat oyunu oynadım hiç böyle bir şey ile karşılaşmadım. Gerçekten böyle mi ya?

Gelir. Boğdan Kırım'ı çağırır Kırım da Rusya'yı.
Eğer birbirlerine garanti vermişlerse, girebilirler. Ek olarak, Kırım savaşa girerse; Rusya'da girecektir.
Yanındaki tike basarsan co-belligrent oluyor ve hem Boğdan hem Kırım'a savaş açmış olursun. Tik kapalı ise sadece Boğdan ve Kırım ile savaşırsın.
Ben daha önceden hoi4 oynuyordum. Orada gelmiyordu. Bu oyunda nasıl olduğunu bilmediğim için sormuştum. @Vardem un dediği gibi mi sizce. Ironmande oynuyorum bu arada geri dönüş yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı