EU4 oyunda tüm devletler ile oynamış olanlar için ülke önerisi

Bedo Pasha

Hectopat
Daha fazla  
Dostlar oyuna saatler vermiş artık aynı devletler ile oynamak istemiyor iseniz size güzel bir tavsiye vereceğim. For Odin diye bir başarım var. En fazla 5 toprak almak şartıyla 200 puanlık bir Custom nation norse dinine mensup bir devlet kurarak tüm İskandinavya ve Britanya adasını fethederek Norse dinine çevirmeniz gerekiyor. Bende şöyle bir senaryo buldum. Başkent İzlanda'da olacak şekilde İzlanda adası ve bir tane Grönland'den toprak aldım. Ben 3 toprak aldım İzlanda'yı kurmak için çünkü üçten fazla toprak alınca İzlanda kurulmuyor ve İzlanda'yı kurunca İzlanda topraklarına 2 gelişmişlik ekliyor ve orijinal bir ülke olmayı Custom nation bir ülkeye tercih ediyorum. Fikir olarak bir kolonist ve yerleşimci sayısını arttıran fikir aldım. Açılacak fikirlere de donanmaya ve orduya moral, disiplin, hafif gemi savaş yeteneği, misyoner ve misyoner gücü, ulusal isyan riski azaltma ve ticaret gücü aldım.

Strateji:
Dostlar ordunuzu 2K piyadeye indirgeyin ve gemilerinize demir attırın. 150 Gold civarı olana kadar sadece bekleyin sonra Grönland'in diğer toprağına kolonist gönderin orada ki yerlileri kesin ve orduyu tekrar kapatıp bekleyin. Sonra keşif fikri alın ve başkentinizi Grönland'e taşıyın artık Amerika sizin anakaranız oluyor Avrupa toprakları ise deniz aşırı toprak oluyor. Amerika'yı keşfedip Kanada'ya kolonistler gönderin. Orası anakaranız olduğu için koloni devleti oluşmayacak ve direk sizin topraklarınız olacak. Amerika'da gelişin ve daha sonra İskandinavya ve Britanya'yı fethederek Norse yapıp hem başarım alırsınız hem de ilginç bir deneyim yaşamış olursunuz. Floki'nin hatırına kralın ismini Floki koydum. :)
Dostlar biraz oynadım Newfoundland adasının güneyine kolonist gönderin ardından Bermuda'ya oradan Porto Rico'ya kolonist gönderin. İspanyollardan ve Portekiz'den önce Karayip'i kolonize edin daha sonra Meksika'yı fethedip altın madenlerine el koyun. Keşif fikrinden sonra genişleme fikrini alın ki 4 kolonistiniz olsun aşırı hızlı kolonize ediyorsunuz her yeri. Amerika'nın kıyı kesmini komple kolonize edin ki diğer devletler gelemesin Portekiz'in Kastilya ile ittifakı bozulmuşsa direk saldırın Karayip'de kolonisi varsa.Tüm Kuzey ve Orta Amerika sizin oluyor.Ayrıca şöyle güzel bir yanı var siz artık Amerika kıtası ülkesi olduğunuz için Avrupalı devletlerin koloni devletleri ile 1V1 atabiliyorsunuz yani Avrupalı hamisi savaşa gelmiyor acayip güzel bir durum. Başkent taşımak isterseniz Afrika'da Fas'ın altında Arguin toprağı var Porto Rico'yu kolonileştirdikten sonra oraya kolonist gönderin sonra oraya başkenti taşıyın daha sonra Amerika'da istediğiniz bir yere başkentinizi taşıyabilirsiniz oyun kuralları böyle olduğu için böyle yapıyoruz.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı