EU4 prestij nasıl arttırılır?

Alperen0

Kilopat
Şimdi bir toprağın senin dininden se religious la +3 tolerance alıyor, bu bile yeterli.
Herkesin kendi oynayış tarzı, bence religious almak mantıksız.
İlk ideayı ADM alırsa manpower kasamaz.
Osmanlı ile kararlar kısmından 100 askeri puan karşılığında devşirmeyi alırsanız rahat rahat manpower kasarsınız. Ayrıca Osmanlı Quantitiy almasa bile rahat manpower kasan bir ülke.

WololoTR

Decapat
Herkesin kendi oynayış tarzı, bence religious almak mantıksız.

Osmanlı ile kararlar kısmından 100 askeri puan karşılığında devşirmeyi alırsanız rahat rahat manpower kasarsınız. Ayrıca Osmanlı Quantitiy almasa bile rahat manpower kasan bir ülke.
Bence si yok bu işin, ben tecrübeye dayanarak söylüyorum. Quanity osmanlı için şart. Herhangi bir Manpower Buff'ı yok. İleride 3 büyük devlete karşı savaşamaz.

Alperen0

Kilopat
Bencesi yok bu işin, ben tecrübeye dayanarak söylüyorum. Quanity osmanlı için şart. Herhangi bir Manpower Buff'ı yok. İleride 3 büyük devlete karşı savaşamaz.
Osmanlı için şart olmasının tek sebebi attritiona çok asker kaybedecek olması. Ordu düzgün ayarlanırsa gerek bile yok. En son 1.30 güncellemesinde Osmanlı oynadım. Değiştiyse bilemem. Ben quantitiy olmadan oynadım ve gayet rahat bir oyundu.

WololoTR

Decapat
Osmanlı için şart olmasının tek sebebi attritiona çok asker kaybedecek olması. Ordu düzgün ayarlanırsa gerek bile yok. En son 1.30 güncellemesinde Osmanlı oynadım. Değiştiyse bilemem. Ben quantitiy olmadan oynadım ve gayet rahat bir oyundu.
Osmanlı ile very hard dan başka oynamayan ben quanity şart diyorum. İspanya Avusturya Rusya ile aynı anda savaşması gerekebiliyor, Commonwealth'ı saymadım daha.

Emre Rekt

Decapat

Quantity gerçekten şart. Memlük savaşında çok yorulurken hızlı toparlanması gerekiyor. Daha Macaristan, Avusturya, Venedik, Timur gibi devletlerle de savaşılacağını göz önünde bulundurursak çok fazla manpower sıkıntısı çekilir.

Yukarı