EU4'te vassal yaparken "Ottoman economic base compared to epirote" uyarısı

Alex Casey

Decapat
Screenshot_2.png

Epir'i vassalım yapmam gerek ancak yukarıda görmüş olduğunuz "Ottoman economic base compared to epirote" yüzünden yapamıyorum.

Bu tam olarak nedir? Ve bunu nasıl eksiden artıya geçirebilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Pek bir yolu yok. Ekonominin kat kat büyük olması gerekiyor bu şartın artıya geçmesi için.

Ne için vasal yapmak istiyorsun bilmiyorum ama en iyi yol önce fethedip sonra kendi içinden vasal olarak çıkartmak. Böylece ilişkilerin de düzgün olur Epirus'la.

Yapmak isteme nedenin Estate'den aldığın subjugate görevi ise çok da gerek yok Epirus için. Yapmayabilirsin.

Eki Görüntüle 1530682

Epir'i vassalım yapmam gerek ancak yukarıda görmüş olduğunuz "Ottoman economic base compared to epirote" yüzünden yapamıyorum.

Ekonomiyle alakası yok onun, o dev ile alakalı. Ne kadar çok olursa fark erir. Başka yerleri fethedip öyle dene.

İbadethane ve atölye inşa ederek ekonominizi güçlendirmeyi deneyin. Vergi ve üretim ile alakalı olduğunu hatırlıyorum.
Ekonomimi daha da geliştirdikçe oradaki eksi artıyor ilginç bir şekilde. Mesela şuan -70'lerde iken İspanya'yı vassal yapmaya bakınca -30 olduğunu gördüm. Yani muhtemelen ekonominin yakınlığıyla alakalı.

Pek bir yolu yok. Ekonominin kat kat büyük olması gerekiyor bu şartın artıya geçmesi için.

Ne için vasal yapmak istiyorsun bilmiyorum ama en iyi yol önce fethedip sonra kendi içinden vasal olarak çıkartmak. Böylece ilişkilerin de düzgün olur Epirus'la.

Yapmak isteme nedenin Estate'den aldığın subjugate görevi ise çok da gerek yok Epirus için. Yapmayabilirsin.
Estate görevinden değil de canım yunanistan'ın tamamını almak istiyor. Epir'i işgal edemem çünkü çok güçlü ülkelerle müttefik maalesef.

@443652 konuya atılan her yoruma neden dislike atıp kaçıyorsunuz? Cidden merak ettim. Varsa fikriniz paylaşırsanız memnun olurum doğrusu.

@Alex Casey Osmanlı oynuyorsun, müttefik ne fark eder? :D Alabilirsin bence gayet rahatça.
Maalesef Fransa aşırı güçlü hocam. Hem askeri hem de ekonomik anlamda benden aşırı güçlüler.

Genişlemeye çalış. Topraklarını genişlettikçe eksiden artıya geçer. Yoksa seni ciddiye alıp vasalın olmazlar.
Anladım teşekkürler.

Eki Görüntüle 1530682

Epir'i vassalım yapmam gerek ancak yukarıda görmüş olduğunuz "ottoman economic base compared to epirote" yüzünden yapamıyorum.

Yabancı biride aynı sorunu yaşımış ona verilen cevabı çevirdim umarım yardımcı olur.

"Economic base compared to" modifier, temel olarak şunun gibi bir şey söylüyor. "benden sadece "biraz" büyüksen, neden senin Vassal'ın olayım ki? Hayır teşekkürler, kendi başıma iyiyim, senin himayene ihtiyacım yok, bağımsızlığımdan vaçmem için hiçbir sebep yok."

Çok daha güçlü olmalısın bir devleti vassal yapmaya ikna etmek için.

Doğru hatırlıyorsam devletin devolopment karesine ihtiyacın var.
Yani eğer 20 development denk bir vassal istiyorsan 400 civarında devolopment'a ihtiyacın var (belki biraz daha düşük olabilir diğer modifierlardan dolayı)

Geri
Yukarı