Euro 9 TL oluyor

Her günüm boşa geçiyor gibi, yaşadığım 1 dakika'dan bile keyif alamıyorum özellikle yurt dışındaki gençlerinin imkanlarına bakınca üzülüyorum çünkü ülkenin diğer gençlerinin de çoğunluğu benim gibi. Hayatım koskoca bir hiç yaşamak için bir sebep bile bulamıyorum. Kafa dağıtmak, stres atmak ve en önemlisi mutlu olmak bu kadar zor olmamalı.
Kendinizi depresyona adamışsınız her şeyi ülkeye bağlamayın isyan etmek yerine problemi görüp çözüme odaklanmalıyız ama IQ ve eğitim seviyeleri yerlerde olanların bizim geleceğimizi büyük ölçüde etkilemeleri beni de rahatsız ediyor.

Sorun yapma, üniversite oku. Güzel bölümler bitir. İngilizceni geliştir. Bizim ülkemize bir şey olmaz. Olan orta kesime oluyor. Asgari ücret yine %25 artar onlara yeter. Kendini geliştirmek isteyen ailelerde sorun oluyor. Biraz sabredip üniversitenizi güzelce bitirin. Sonrasında agresif biçimde iş hayatına atılıp parayı kovalayın.

Böyle ortamlarda esnaflar stresten ölür. Kendinizi garantiye alın, tahsilinizi bitirin.

Maalesef öyle bir ülkedeyiz ki okusan bile bir şey değişmiyor torpil olmadıktan sonra. Mesela yeni öğretmen olmuş tanıdığım 1 yıl devlet okulunda görev yaptıktan sonra tanıdığı olduğu için özel okula gitti öğretmenlik yapmaya. :D. Millet o okullar için 25000 30000TL ödüyor daha yeni öğretmen olmuş birinden ders anlamaya çalışıyorlar gerçekten çok acı bir durum. :(

Her günüm boşa geçiyor gibi, yaşadığım 1 dakika'dan bile keyif alamıyorum özellikle yurt dışındaki gençlerinin imkanlarına bakınca üzülüyorum çünkü ülkenin diğer gençlerinin de çoğunluğu benim gibi. Hayatım koskoca bir hiç yaşamak için bir sebep bile bulamıyorum. Kafa dağıtmak, stres atmak ve en önemlisi mutlu olmak bu kadar zor olmamalı.
Şöyle bir sıkıntı var. O imkanların hepsi aslında burada da olabilir. En kralı yapılabilir. Ama çıkar savaşları böyle şeylerin önünü kapatıyor.

1600459556062.png

Hop güncelleme

Evet konuyu şuraya bıraktım. Bizim halimiz ne olacak? Genç olanlara ne tavsiye edersiniz? Daha lise okuyan gençlerden bahsediyorum özellikle de kendimden ileride ne yapmalıyız, ben ileride çekeceğim para sıkıntısını düşünmek zorunda mıyım, yurt dışı çözüm mü?

Eki Görüntüle 672907
Eki Görüntüle 672921
Hop güncelleme geldi arkadaşlar.
Alakasız ama Google' yi nasıl koyu yaptın? Bende Opera GX kullanıyorum.

Geri
Yukarı