Europa Universalis 4 başlangıç için ülke önerisi

Daha fazla  
Meslek
NCR Trooper
Merhaba arkadaşlar EU4'de yeniyim. Oyunun mekaniklerini öğrenmek için ülke arıyorum. Oyunda Osman'lı hariç en kolay ve güçlü ülke hangisidir? Önerileriniz için şimdiden teşekkür ediyorum.

Merhaba arkadaşlar EU4'de yeniyim. Oyunun mekaniklerini öğrenmek için ülke arıyorum. Oyunda Osman'lı hariç en kolay ve güçlü ülke hangisidir? Önerileriniz için şimdiden teşekkür ediyorum.

Avusturya önerebilirim. Hre lideri ile mükemmel bufflar alıyorsun. Onun dışında Fransa başlayanlar için iyidir. Güçlü bir ekonomi ve ordu.

Ve ilk fırsatta uesugi ile Japonya'yı kurmayı dene en zevkli ülkedir kesinlikle.

Osmanlı oynamanı öneririm. Oyunda resmen ölümsüz olursun. Mekanikleri iyice öğrendikten sonra istediğin her ülkeyi deneyebilirsin ancak uyarayım bu oyuna başlayarak önünde ki 300 saate veda ediyorsun :D

İspanya ve Portekiz hem oyunu öğrenmek için hem de koloni mekaniğini anlaman için iyi olabilir.
Fransa bol bol kara savaşı ve Avrupa dinamiğini öğrenmen için iyi olur.
Moskova oyunun benim için en kolay devletidir. Karadaki savaşları bu devlette iyice öğren, başlangıç bölgeleri zengin olmadığından vergi ve ordu yönetimiyle ekonomiyi kurtarman gerek (DLC'ler varsa ek mekanikler de var)

Avusturya önerebilirim. Hre lideri ile mükemmel bufflar alıyorsun. Onun dışında Fransa başlayanlar için iyidir. Güçlü bir ekonomi ve ordu.

Ve ilk fırsatta uesugi ile Japonya'yı kurmayı dene en zevkli ülkedir kesinlikle.
Avusturya ve HRE işleri karışıktır yeni başlayan biri kesinlikle Avusturya oynamamalıdır.Oynarsa Portekiz Kastilya Osmanlı Ming Fransa oynamalıdır.

Avusturya ve HRE işleri karışıktır yeni başlayan biri kesinlikle Avusturya oynamamalıdır.Oynarsa Portekiz Kastilya Osmanlı Ming Fransa oynamalıdır.
Hocam ben küçük ülkeleri oynamak istiyorum. Ben savaşarak büyük bir ülke olmak istiyorum yavaş yavaş büyümek. Bunun için ülke öneriniz var mı?
Yoksa yeni bir kişi için çok mu zor olur?

Hocam ben küçük ülkeleri oynamak istiyorum. Ben savaşarak büyük bir ülke olmak istiyorum yavaş yavaş büyümek. Bunun için ülke öneriniz var mı?
Yoksa yeni bir kişi için çok mu zor olur?
Dostum az önce şöyle bir konu yazdım tam da dediğin küçük ülke ile büyük ülke olma konusu ile alakalı ülke önerisi inceleyebilirsin.

Geri
Yukarı