Çözüldü Europa Universalis IV oyununda sabit 10 FPS

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 10

TheMonsterr

Decapat
Daha fazla  
Başlıkta da belirttiğim gibi, oyunda 10 FPS alıyorum ve bu ana ekrandan itibaren başlıyor. Oyunu açıp oynayamadım bile yani. Oyunu silip tekrar yükledim maalesef işe yaramadı. FPS sınırlama da kapalı. Laptop kullanıyorum. 16 GB RAM, i5 10300H ve GTX 1650 Ti var. 8 GB RAM, Ryzen 7 3700u ve MX230U olan arkadaşım 60 FPS alıyor. Sorunun ne olduğunu bulamadık. Yardımlarınızı bekliyorum, şimdiden teşekkürler.

Çözüm
V-Sync bulamadım. Çözünürlüğü değiştirmeye çalıştım ve ekranı pencereli yaptım tekrar başlattı çözünürlük yine aynıydı ama FPS 60 oldu. Hiçbir şey anlamadım ama şu an sorun yok. Zaman ayırdığınız için teşekkür ederim.
Ayarlardan grafik ayarlarına girip oyunu seçip "Sistem Varsayılanı"ndan yüksek performansa geçirmeyi dene veya oyuna masaüstünde sağ tıklayıp "Run with Graphic Processor"dan High-Performance'ı seçebilirsin. Ve driverlarını güncelleyebilirsin.

Driverlarım güncel, yüksek performansa geçirmeyi yaptım ama yine de 10 FPS sabit yani maalesef olmadı :( başka önerebileceğiniz bir şeyler var mı?

Bazı oyunlarda benim de FPS'im sabitleniyor çeşit çeşit yöntemler deniyorum. Ama bu oyunu hiç indirip oynamadım belki şeyi deniye bilirsin; V-SYNC Açıp kapatmak bazen bu tür sabitleme sorunlarını çözüyor denemekten ne zarar gelir :)

V-Sync bulamadım. Çözünürlüğü değiştirmeye çalıştım ve ekranı pencereli yaptım tekrar başlattı çözünürlük yine aynıydı ama FPS 60 oldu. Hiçbir şey anlamadım ama şu an sorun yok. Zaman ayırdığınız için teşekkür ederim.

Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı