Europa Universalis IV vs. Hearts of Iron IV

Europa Universalis IV vs Hearts of Iron IV

• Europa Universalis IV

Oy: 5 41,7%
  • Hearts of Iron IV

Oy: 7 58,3%

• Oy verenlerin toplamı
    12

Alikaplan801

Decipat
Makaleler
7

Daha önce bu tarz bir strateji oyunu oynamadım fakat ikisinin de zorluğu hemen hemen aynı değil mi?

Alacağım oyunun tüm DLC'lerini de alacağım.

Bu durumda HOI4 mü yoksa EU4 mü almalıyım?

Orası sana bağlı DLC olarak HOI4 daha çok etkiliyor ama senin istediğin dönem hangisiyse onu almanı öneririm. EU4 bütün yeni çağ(1444-1821) oynanabilirken HOI4 2.Dünya savaşı ve sonrasını içeriyor. HOI4te kötü gidersen yeni bir savele başlaman daha az zaman alır. EU4te yıllar çok hızlı geçtiğinden yeni save açma işi biraz daha zahmetlidir. Ama ben EU4ü daha zevkli bulurum.

Daha önce bu tarz bir strateji oyunu oynamadım fakat ikisinin de zorluğu hemen hemen aynı değil mi?

Alacağım oyunun tüm DLC'lerini de alacağım.

Bu durumda HOI4 mü yoksa EU4 mü almalıyım?

Eğer zor seviyorsan ve gerçek zamanlı strateji deneyimin varsa EU4 daha geniş bir zamanı kapsıyor ve daha eğlenceli, ama eğer yeniysen HOI'yle başlayıp sonradan Eu'yu alabilirsin.

Orası sana bağlı DLC olarak HOI4 daha çok etkiliyor ama senin istediğin dönem hangisiyse onu almanı öneririm. EU4 bütün yeni çağ(1444-1821) oynanabilirken HOI4 2.Dünya savaşı ve sonrasını içeriyor. HOI4te kötü gidersen yeni bir savele başlaman daha az zaman alır. EU4te yıllar çok hızlı geçtiğinden yeni save açma işi biraz daha zahmetlidir. Ama ben EU4ü daha zevkli bulurum.
Hop 32 ülke koalisyona giriyor. Dönüyorum Save ile geri hallediyorum.
Ah şu aç gözlülüğüm yok mu.

Yeni konular

Geri
Yukarı