Ev bilgisayarı için güvenlik önlemleri

485258

Decipat
Bilgisayarıma yeni format attım Windows 8.1 Pro 32 Bit yükledim. Artık bilgisayarıma bulaşan virüslerden sıkıldım ve format atmaktan da sıkıldım. Sistemim düşük olduğu için sistemi yormayan kaliteli virüs programı önerebilir misiniz? Ayrıca ne gibi güvenlik önlemleri almalıyız? Ne önerirsiniz?

Eğer daha önce böyle bir rehber varsa direk link de atabilirsiniz. Artık yeter virüslere karşı savaş açıyorum.
:D

EEK ücretsiz, Hitman. Pro deneme sürümü var. Deneme sonunda da taratıp silebilirsiniz sorun yok. EEK, Emsisoft Emergency Kit. Son derece gelişmiş bir tespit motoru var, komplike zararlıları tespit etmede son derece başarılı. Hitman. Pro'nun yanında kullanıldığında tamamlayıcı oluyorlar birbirlerine. İkisini de öneririm, yalnız EEK biraz daha uzun sürecektir, kısa taramalarda Hitman. Pro kullanabilirsiniz.

EEK ile tüm diskleri taratma imkanınız da var. Hitman. Pro'da ise yalnızca hızlı tarama ile bellek ve önemli sistem bölümleri taranıyor, ek olarak da belirli dosyalar.

Dediğim gibi ikisini de öneririm, gayet yeterliler.

Ağ koruması konusunda ESET çok başarılı. Defender ne yazık ki çok yetersiz bu konuda. ESET IS, aynı ağdaki pek çok sistemden gelen paketlerde takibi çok başarılı yapıyor, MITM saldırılarına yer vermiyor. Kendi ev sunucumda MITM denemelerinde ESET hep tam koruma sağlıyordu.

ESET'i de eski PC'de kullanırken internetten key bulup aktifleştiriyordum. Bu kötü bir şey mi? :D EEK'i deneyeceğim. Hitman'i de yükleyip silerek kullanabiliyorsam benim için sorun olmaz. Muhtemelen ikisini de o şekilde kullanacağım zaten. Defender ile bir arada olmaları bir çakışma yaratmaz, değil mi?

Performans testi sonuçları:

Gerçek zamanlı koruma testi sonuçları:

Bu iki test sonucunu harmanlayıp kendinize en uygun AV'yi seçebilirsiniz.

ESET'i de eski PC'de kullanırken internetten key bulup aktifleştiriyordum. Bu kötü bir şey mi? :D EEK'i deneyeceğim. Hitman'i de yükleyip silerek kullanabiliyorsam benim için sorun olmaz. Muhtemelen ikisini de o şekilde kullanacağım zaten. Defender ile bir arada olmaları bir çakışma yaratmaz, değil mi?
Sorun yaratmaz, çakışma olmaz. Windows Defender, kendisinden sonra üçüncü parti bir AV yükleniyorsa koruma görevini ona devrediyor. Güvenlik merkezinde zaten aktif olarak ESET'in çalıştığını görürsünüz.

İnternetten key bulup etkinleştirmek çok yanlış. Doğruluğu teyit edilmemiş olsa da, ESET internette dolaşan bu keyleri kara listeye alıyor ve veritabanı güncellemesi göndermiyor/yanlış veritabanı gönderiyor. Dediğim gibi doğruluğu kanıtlanmış değil fakat kullanmamak en doğrusu.

Ücretsiz kullanmak istiyorsanız 30 günlük denemeyi indirin, uygulama içinden 6 farklı arkadaşınıza yollayarak ekstra 6 aylık lisans kazanın.

ESET'ci kardeşlerim gerçekten bu fiyat için değer mi?

Not: Değmez :)

Dosya Ekleri

• sadsad.png
    sadsad.png
    15,6 KB · Görüntüleme: 19
Sorun yaratmaz, çakışma olmaz. Windows Defender, kendisinden sonra üçüncü parti bir AV yükleniyorsa koruma görevini ona devrediyor. Güvenlik merkezinde zaten aktif olarak ESET'in çalıştığını görürsünüz.

İnternetten key bulup etkinleştirmek çok yanlış. Doğruluğu teyit edilmemiş olsa da, ESET internette dolaşan bu keyleri kara listeye alıyor ve veri tabanı güncellemesi göndermiyor/yanlış veri tabanı gönderiyor. Dediğim gibi doğruluğu kanıtlanmış değil fakat kullanmamak en doğrusu.

Ücretsiz kullanmak istiyorsanız 30 günlük denemeyi indirin, uygulama içinden 6 farklı arkadaşınıza yollayarak ekstra 6 aylık lisans kazanın.

ESET'e ihtiyaç duymayacağım muhtemelen ama EEK ve Hitman'e kesin bakacağım. Araştıralm bakalım neler çıkacak. Eski konulara, eski mesajlarınıza da inerim artık. :D Teşekkür ederim.

Öğrenci olan şahsım için değmez ama öğrenci olmayan şahsım düşünebilir böyle şeyleri.

Not: Değmez :)
Değmez, kesinlikle değmez. Bu bütçe birisi için sorun yaratmayacaksa alınabilecek en iyi korumalardan biri, fakat bütçe önemli ise kesinlike değmez. Kişisel sistemimde farklı bir AV kullanmamın temel sebebi de fiyatının tuzlu olması. Yıllardır kullandığım aboneliğimi bu sebepten dondurmuştum.

Tabii deneme sürümü bittiğinde tekrar kurup deneme sürümünü öhm öhmm....

ESET'e ihtiyaç duymayacağım muhtemelen ama EEK ve Hitman'e kesin bakacağım. Araştıralm bakalım neler çıkacak. Eski konulara, eski mesajlarınıza da inerim artık. :D Teşekkür ederim.

Öğrenci olan şahsım için değmez ama öğrenci olmayan şahsım düşünebilir böyle şeyleri.
Rica ederim ne demek, farklı firmalar ve ürünler arasında kaldıysanız Güvenlik kategorisine konu açıp etiketlerseniz oradan da yardımcı olurum.

Artı -1 Eksi

Tamam şimdi böyle bir şeyin varlığından haberimiz yokmuş gibi yaparak hayatımıza devam ediyoruz. Konu sahibi arkadaş da aydınlanmış oldu.

Tamam şimdi böyle bir şeyin varlığından haberimiz yokmuş gibi yaparak hayatımıza devam ediyoruz. Konu sahibi arkadaş da aydınlanmış oldu.
Cidden bu işe yarıyor mu. :D

Kaspersky free kullanıyorum şuan

Değmez, kesinlikle değmez. Bu bütçe birisi için sorun yaratmayacaksa alınabilecek en iyi korumalardan biri, fakat bütçe önemli ise kesinlike değmez. Kişisel sistemimde farklı bir AV kullanmamın temel sebebi de fiyatının tuzlu olması. Yıllardır kullandığım aboneliğimi bu sebepten dondurmuştum.

Rica ederim ne demek, farklı firmalar ve ürünler arasında kaldıysanız Güvenlik kategorisine konu açıp etiketlerseniz oradan da yardımcı olurum.
Biliyorum korsan kötü bişey, emek hırsızlığı ve daha fazlası. Eğer bir oyun steam de varsa gidip paşa paşa alırım. Ama abimle birlikte pes 2009 oynuyoruz -sarıyor- daha doğrusu oynuyorduk. Sonra virüs işlerini araştırmaya başlayınca şüphelenip sildim. Torrent yüklemiştim. Oyunun orjinal sürümü hiç bir yerde satışta değil ve kutulu sürüm de koleksiyon olduğu için aşırı pahalı. Gerçekten pahalı. Şimdi ben oyunun kurulum dosyalarını kaspersky ile ve malwarebytes ile tararsam ve virüs bulmaz ise kursam sorun çıkar mı

Son düzenleme:
Cidden bu işe yarıyor mu. :D
ESET'ten devam etmek isteyen fakat 600₺'ye yakın para vermek istemeyen bir arkadaşım 2-3 ay boyunca böyle kullandı, sonra bir kampanya yakaladı da 300 civarına satın aldı. Muhtemelen hala işe yarıyordur. Yine de ucuz bulabilirseniz satın alın derim.
Biliyorum korsan kötü bişey, emek hırsızlığı ve daha fazlası. Eğer bir oyun steam de varsa gidip paşa paşa alırım. Ama abimle birlikte pes 2009 oynuyoruz -sarıyor- daha doğrusu oynuyorduk. Sonra virüs işlerini araştırmaya başlayınca şüphelenip sildim. Torrent yüklemiştim. Oyunun orjinal sürümü hiç bir yerde satışta değil ve kutulu sürüm de koleksiyon olduğu için aşırı pahalı. Gerçekten pahalı. Şimdi ben oyunun kurulum dosyalarını kaspersky ile ve malwarebytes ile tararsam ve virüs bulmaz ise kursam sorun çıkar mı
Dosyaları görmeden bir şey söyleyemem fakat dediğim gibi kıran grubun insafına kalmışsınız bu senaryoda. Önermiyorum açıkçası.

Yeni konular

Geri
Yukarı