Ev elektriğinde voltaj düşmesi

Melehat

Centipat
Makaleler
1
Yer
Valandovo, Kuzey Makedonya
Daha fazla  
Arkadaşlar Makedonya/Valandova'da yaşıyorum. Birkaç gündür evin elektriğinde güçsüzleşme oluyor. Her şey düzgünken bir anda ışıklar kapanıp açılıyor. Bu saliselik bir olay. Televizyon, modem gibi cihazların kapanmaya bile fırsatı olmuyor. Fakat bazen de o kapanıp açılma uzun sürüyor (0.5-1 saniye arası) ve bütün cihazlar kapanıyor. Bu sorun bir problem yaratır mı? Yaratırsa neler olur? Kar yağışı var ondan olabilir mi? Yardımcı olursanız sevinirim.

Arkadaşlar Makedonya/Valandova'da yaşıyorum. Birkaç gündür evin elektriğinde güçsüzleşme oluyor. Her şey düzgünken bir anda ışıklar kapanıp açılıyor. Bu saliselik bir olay. Televizyon, modem gibi cihazların kapanmaya bile fırsatı olmuyor. Fakat bazen de o kapanıp açılma uzun sürüyor (0.5-1 saniye arası) ve bütün cihazlar kapanıyor. Bu sorun bir problem yaratır mı? Yaratırsa neler olur? Kar yağışı var ondan olabilir mi? Yardımcı olursanız sevinirim.
Aynısı bendede oluyor. Türkiye/Kocaeli'de yaşıyorum.

Voltaj, Amper değişkenliği cihazlara zarar verebilir. Özellikle güç kaynakları ve sigortalara falan.
Binanın Elektrik tesasıtanını bir kontrol edin biyerlerde kaçak falan olabilir eğer bu kesintiler kasıtlı olarak yapılmıyorsa.

Elektriğin gidip gelmesi elbette o anda çalışan cihazlar için sorun yaratır. Ömründen yer yani. Onun dışında fırtınadan hava koşullarından dolayı olabilir. Bu aralar hava durumları pek iyi değil.

Yeni konular

Geri
Yukarı