Ev içi tesisat değişimi

Doğru, mavi ve beyaz kablo ankastreye çakıldıysa aynı renk ile RJ11 DSL yuvasına takılması gerekiyor.

CAT 11 hiç duymadım CAT7 var benim bildiğim bende elektrik tesisat işleri yapıyorum bu zamana kadar da duymadım hangisini alırsan al 10 sene giden kablo yok ankastreden çekeceksin VDSL internet kullanıyorsun herhalde en iyisi CAT 6 kullanman hangi markayı alırsan al bina içi sıcaklık soğukluktan dolayı plastiği çatlıyor kaçınılmaz yani kablo kanalı ile başkasının zarar veremeyeceği şekilde çekilirse en az 3 sene kafan ağrımaz.

Arkadaşlar selamlar, tekrar konu açıp yoğunluk oluşturmamak adına sizlere ve diğer arkadaşlara bir şey danışmak istiyorum. Ben kabloyu çektirdim ancak bina ankastresindeki bana özel olan dairemin bağlantı yerini bulamadık. Normalde kart asılı olurmuş Türk Telekom tarafından ancak o da yok. Elektrikçi arkadaşlar mavi ve beyaz kabloyu ankastrenin yanında bıraktı Türk Telekom'dan rica edersiniz bağlarlar dedi. Gittim santrale evime çok yakın, rica ettim kart olmadan olmaz biz bilemeyiz bilmem ne dediler bayağı uğraşınca hizmet numaramı öğrenmemi söylediler. D-Smart'ı arıyorum, önceden paylaşıyorlardı şimdi biz paylaşamıyoruz Online işlemlerden görüntüleyebilirsiniz diyorlar. Online işlemlerde de ben TV+internet kullandığım için internet hizmet numaram değil TV numaram yazıyor. Özet geçecek olursak ben bu konudan nasıl çıkarım? Kablo orada ufacık bir bağlanmayı bekliyor ancak bir sürü pürüz çıkıyor saçma sapan. Hizmet numaramı öğrenmenin başka yolu var mı? Veya bildiğiniz herhangi bir şey?

Not: Eski kabloyu takip edemiyoruz duvar içi devam ediyor ve bina eski olduğu için çok karmaşık.

Dosya Ekleri

• B0C2796D-EE86-4852-B51F-DD2F12FC4657.jpeg
    B0C2796D-EE86-4852-B51F-DD2F12FC4657.jpeg
    151 KB · Görüntüleme: 42
e-Devlet sabit hat sorgulama kısmında gözüküyor olması gerekiyor. 88, 17, 18 bu 3 sayıdan biri ile başlar.

Son düzenleme:
Bir tane bili bili si olan elektrikçi bul evinin içinden bili bili ile sinyal gönderiyor ve aletle tespit ediliyor rahatlıkla bulunur ucu.

Yeni konular

Geri
Yukarı