Ev içi tesisatı yenilemek

rootz

Kilopat
Makaleler
4
Yer
Hatay/İskenderun
Merhaba arkadaşlar Türk Telekom ADSL kullanıcısıyım mahallemde VDSL yok yani geleceğini de sanmıyorum 8 Mbps paket kullanıyorum, önceden 16 kullanıyordum ama modeme sürekli 12 geliyordu şimdi bakım çalışmasından sonra 19 gelmeye başladı ama interneti benim odamdan salona taşımak istiyorum ve bu durumu nasıl yapacağımı bilemiyorum hiç masraf etmeden direk bakır kabloyu salona koysam oradan modeme bağlasam daha ve kablodaki fazlalıkları kessem daha iyi bir hat değeri almaz mıyım? Çünkü bakır kablonun bir kısmını yenilediler diğer kısmıyla ek yaparak birleştirdiler. Ankastre kutusu evimde var direk de de var. Bir video çektim ve YouTube'a koydum belki yardımcı olabilirsiniz. Hat değerlerimi de paylaşıyorum.

hat değerlerim.png

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
.

Ekran Alısadasdsantısı.PNG

Hocam, önce ek kısımları için bant yerine linkini verdiğim elemandan satın alın.

Dışarıdan gelen ve evin içine giden iki kablonun bağlı uçlarını 3-4cm kadar kesin. Hiç soymadan bu arkadaş ile ek yapın. Elektrikçilerde bulabilirsiniz. Tanesi 50 kuruş falan olması lazım. Eğer yağmur değiyor ise nalburdan güneşten çürümeyen laylondan alıp bir tur sarın.

CRC hatalarının en büyük nedeni, alıntıda gösterdiğim gibi ek kısımlarıdır. Özellikle bant gibi oksijeni kesemeyen yalıtım durumunda kablo paslanıyor ve CRC hatasına neden olabilir. Tüm ekler için bunu uygulayın.

DSL sinyal olduğu için bu paslanmalar önem arz ediyor.

Ek başına 2 tane alın. Elektrikçilerde bulunuyor. Tüm ekler için uygulayın.

Kabaca kullanımı için bu videoya bakabilirsin.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Eğer sorun hala düzelmezse o zaman komple tesisatı değiştirin. Önce ucuz olan yolu deneyin.

Bu arada o ankastreden gelen siyah kalın kablo, Türkiye'de bulabileceğiniz en kaliteli bakır telefon kablosudur. Eğer TT bu kabloyu elit hizmet üzerinden ücret karşılığı daire içine kadar alabiliyorsa çok iyi olur.

Yeni konular

Geri
Yukarı