Ev için kablosuz kamera tavsiyesi

rigel2901

Hectopat
Arkadaşlar merhabalar.

Evde küçük kardeşime bir süre bakıcı bakacak, bu nedenle içimizin rahat etmesi amacıyla eve bir adet ses ve görüntü kaydı yapan kablosuz kamera almak istiyoruz.

Önerileriniz ne olur acaba? Önerilerinize ihtiyacım var, çünkü 4 gün sonra bakıcı başlayacak.

Şimdiden çok teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:

Bu ve buna benzer ürünler olabilir.

Arkadaşlar çok teşekkür ederim. Bir iki sorum daha olacak. Evde bir süre internet olmayacak. Bu cihazların kayıt alabilmeleri için internete ihtiyaç yok değil mi? Yani cihaz SD karta internet olmadan da kayıt edebilir ?

Birde anladığım kadarıyla Xiaomi modelinin yanından güç adaptörü çıkmıyor sadece usb kablo var, fakat imou markasından adaptör çıkıyor. Biz adaptör ile kullanmak durumunda kalacağız sırf bu sebepten imou modelinin tercih etmek mantıklı mıdır, yoksa xiaomi alıp birde ekstradan güç adaptörü almak mı mantıklıdır?

Arkadaşlar çok teşekkür ederim. Bir iki sorum daha olacak. Evde bir süre internet olmayacak. Bu cihazların kayıt alabilmeleri için internete ihtiyaç yok değil mi? Yani cihaz SD karta internet olmadan da kayıt edebilir ?

Birde anladığım kadarıyla Xiaomi modelinin yanından güç adaptörü çıkmıyor sadece usb kablo var, fakat imou markasından adaptör çıkıyor. Biz adaptör ile kullanmak durumunda kalacağız sırf bu sebepten imou modelinin tercih etmek mantıklı mıdır, yoksa xiaomi alıp birde ekstradan güç adaptörü almak mı mantıklıdır?
Xiaomi modelini 5V 1A bir adaptör ile kullanabilirsiniz, ki çoğu telefon şarj adaptörü bu gücü sağlayabilir. Ayrıca, 32 GB'a kadar SD kart desteği var, kayıt almak için internete gerek yok.

Anladım hocam, peki 32 GB tahminen ne kadar sürede dolar?

Hareket algıladığında kayda başlaması şeklinde ayarlarsanız eğer kamerayı daha uzun süre kayıt alacaktır SD kart. Onun haricinde 1-3 güne dolma ihtimali var kartın

Son düzenleme:
Hareket algıladığında kayda başlaması şeklinde ayarlarsanız eğer kamerayı daha uzun süre kayıt alacaktır SD kart. Onun haricinde 1-3 güne dolma ihtimali var kartın
Hocam bu bahsettiğiniz hareket algılayınca kayda geçme özelliği xiaomi de var değil mi? Ayrıca bir incelemede gördüğüm kadarıyla telefon uygulamasındaki önerilerde 32Gb 720p kalite yaklaşık 5 gün diyormuş. Güzel bir süre gibi duruyor.

Kafama takılan temel sorun evde internet olmaması, ve sizin cevaplarınızdan anladığım kadarıyla cihazı telefona tanıtma, cihazı kayda başlatma vs. gibi temel işlemler için kameranın internete ihtiyacı söz konusu değil. Sadece uzaktan yönetim, izleme gibi işlemler için evde de internet olması gerekli değil mi? Kusuruma bakmayın çok fazla soru soruyorum fakat hassas bir durum olduğu için kafada soru işaret kalsın istemiyorum.

Hocam bu bahsettiğiniz hareket algılayınca kayda geçme özelliği Xiaomi de var değil mi? Ayrıca bir incelemede gördüğüm kadarıyla telefon uygulamasındaki önerilerde 32 GB 720p kalite yaklaşık 5 gün diyormuş. Güzel bir süre gibi duruyor.

Kafama takılan temel sorun evde internet olmaması, ve sizin cevaplarınızdan anladığım kadarıyla cihazı telefona tanıtma, cihazı kayda başlatma vs. gibi temel işlemler için kameranın internete ihtiyacı söz konusu değil. Sadece uzaktan yönetim, izleme gibi işlemler için evde de internet olması gerekli değil mi? Kusuruma bakmayın çok fazla soru soruyorum fakat hassas bir durum olduğu için kafada soru işaret kalsın istemiyorum.

Görüntü kalitesine, görüntüdeki hareketliliğe ve kaydın süresine bağlı SD karta kaç gün kayıt yapacağı. O konu hakkında kesin bir bilgi veremiyorum maalesef. 720P çözünürlük size yeterli geliyorsa ve 5 gün yetiyorsa sorun olacağını sanmam

İnternet; uzak izleme, kamerayı hareket ettirme, karşılıklı konuşma için gerekli. Onun haricinde internete ihtiyaç duymuyor kamera. Ayarlarını yaparken de kablo ile bilgisayara bağlayıp ayarlarını değiştirebiliyorsunuz.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı