Ev için üst katı mı tercih edersiniz alt katı mı?

Örneğin ev alıcaksınız üst kat mı alırsınız? Yoksa alt kat mı?

• Üst Kat

Oy: 61 93,8%
  • Alt Kat

Oy: 4 6,2%

• Oy verenlerin toplamı
    65
En üst katlar belli bir süre sonra çatıdan dolayı sorunlar çıkarabiliyor yazın aşırı ısınması kışın akmalar rutubet vs. şimdi yeni evde olmaz demeyin belli bir süre sonra hepsinde oluyor. En iyi arakattır.

Yukarıda kısa mesafe koşucusu gibi çocuklar varsa alt kat olmaz. Orta da aynı şekil. Yoksa iyi ama, üst ve alt kat sayesinde ısınıyorsun.
Sırf bu yüzden İstanbul'dan nefret ediyorum. Ses yalıtımı bile olmayan sıradan 3+1 evler için bile 400.000₺'den fiyat çekiyorlar. Hele Kadıköy gibi popüler yerdeyse milyonları buluyor.

Üst komşunun sesi bana gelecekse ne anlamı kaldı o evin ?

Zamanında insanların dışladıkları gecekondu, günümüz adıyla müstakil evler, en kral 3+1'den iyidir. Keşke çocukluğumda olduğu gibi gecekondunun camında trenleri izleyip, sadece çatıda gezen kuşların sesini duysam...

Sırf bu yüzden İstanbul'dan nefret ediyorum. Ses yalıtımı bile olmayan sıradan 3+1 evler için bile 400.000₺'den fiyat çekiyorlar. Hele kadıköy gibi popüler yerdeyse milyonları buluyor.

Üst komşunun sesi bana gelecekse ne anlamı kaldı o evin?

Zamanında insanların dışladıkları gecekondu, günümüz adıyla müstakil evler, en kral 3+1'den iyidir. Keşke çocukluğumda olduğu gibi gecekondunun camında trenleri izleyip, sadece çatı da gezen kuşların sesini duysam...

İstanbul'a hiç gitmedim. Ama kültürel bakımdan bayağı zengin bir şehir. Ses ve bina kalitelerini bilemem bana kısa özet geçerseniz sevinirim.

@CodeExpert

Şöyle anlatıyım normalde 100.000₺ etmeyecek bir ev, sırf İstanbul'da diye 4-5 katı isteniyor ve kalite rezalet. Ses yalıtımı yok, ısı yalıtımı deseniz sadece basit bir köpükten ibaret. İki daire arası tuğla sadece tek sıra. Tüm malzemeler en ucuzundan seçilmiş vs. oluyor.

Bunu denetleyen firma kim diye bakıyorsunuz, adresi vs. yok. Mühendisi kim bunun diyorsunuz "FETÖCÜ" çıkıyor ya da iflas etmiş vs. gösteriliyor. Türlü türlü cambazlıklar.

Ses yalıtımı düzgün, deprem yönetmeliğine göre hazırlanmış, tam anlamıyla ev diyebileceğiniz daire İstanbul'un en kötü ilçelerinde bile 800.000₺ civarından başlıyor. 2+1 75m2 ya gelir ya da gelmez.

Bana kalırsa yaşı 10 civarı olan ve düzgün evlere yönelmekte fayda var. İstanbul için konuşursam.

Bizim milletin 0 algısı yüzünden 10 yaşında düzgün evler uyguna denk gelebiliyor. 2+1 75m2 800.000₺ vermek yerine 10 yaşında adam gibi 3+1 çatı katına 800.000 vermek daha iyi.

Zaten belirli standartlı karşıladıkları için 40-50 yıl daha oturulabilir. Klasik bir Türk insanı 30 ile 40 yaşından önce ev sahibi olamadığını düşününce bu süre gani gani yeter.
Tek katlı evde oturuyorum 🏠.
Kıymetini bilin. Dilerim bir ömür boyu orada oturup, mutlu yaşarsınız.

@CodeExpert

Şöyle anlatıyım normalde 100.000₺ etmeyecek bir ev, sırf İstanbul'da diye 4-5 katı isteniyor ve kalite rezalet. Ses yalıtımı yok, ısı yalıtımı deseniz sadece basit bir köpükten ibaret. İki daire arası tuğla sadece tek sıra. Tüm malzemeler en ucuzundan seçilmiş vs. oluyor.

Bunu denetleyen firma kim diye bakıyorsunuz, adresi vs. yok. Mühendisi kim bunun diyorsunuz "FETÖCÜ" çıkıyor ya da iflas etmiş vs. gösteriliyor. Türlü türlü cambazlıklar.

Ses yalıtımı düzgün, deprem yönetmeliğine göre hazırlanmış, tam anlamıyla ev diyebileceğiniz daire İstanbul'un en kötü ilçelerinde bile 800.000₺ civarından başlıyor. 2+1 75m2 ya gelir ya da gelmez.

Bana kalırsa yaşı 10 civarı olan ve düzgün evlere yönelmekte fayda var. İstanbul için konuşursam.

Bizim milletin 0 algısı yüzünden 10 yaşında düzgün evler uyguna denk gelebiliyor. 2+1 75m2 800.000₺ vermek yerine 10 yaşında adam gibi 3+1 çatı katına 800.000 vermek daha iyi.

Zaten belirli standartlı karşıladıkları için 40-50 yıl daha oturulabilir. Klasik bir Türk insanı 30 ile 40 yaşından önce ev sahibi olamadığını düşününce bu süre gani gani yeter.
İstanbul'u ben de sevmiyorum çünkü binalar kağıt gibi, büyük bir depremde sağ çıkma imkanın çok az. Ben Bursa Karacabey'de yaşıyorum. Evimiz 110.000TL ediyor ve doğalgaz döşenirken boru geçirmeye ufacık delik açmak için hiltiyle 30 dakika uğraştılar. 1997 Yapımı ama öyle böyle sağlam değil.

Geri
Yukarı