Ev interneti ile bilgisayardan bazı yerlere girilmiyor

memo66

Centipat
Yer
İstanbul
Birkaç hafta önce başladı bu sorun.
Modem resetledim, bilgisayara 2 kere falan sıfırdan Windows kurdum, sürücüleri güncelledim, DNS ayarlamaları yaptım. Ama bir türlü sorunu çözemedim.

Bilgisayardan Windows ve Microsoft'a ait olan program ve uygulamalar ağa bağlanmıyor, ayrıca Steam'e girerken de sunucu hataları alıyorum. Örneğin Windows Update de yapılacak güncelleme olsa bile Windows Update'i çalıştırınca güncellemeleri algılamıyor, algılasa bile indirmiyor. Telefondan Wi-Fi açıp bilgisayarı bağlıyorum tak diye bütün sorunlarım çözülüyor. Ama evdeki internete bağlanınca (Ethernet veya kablosuz) sorunlar çıkıyor. Microsoft Store'dan indirdiğim Minecraft, Netflix gibi uygulamalarda evdeki internete bağlanınca bozuluyor. İnternet operatörümüz Türk Telekom ve güvenli modun falan açık olmadığından neredeyse eminim. Benim bilgisayarım dışında ablamın laptopu ve benim eski laptop da da denedim aynı sorunlar var. Nedenini bilmiyorum ama herhangi bir bilgisayardan evdeki internet ile spesifik yerlere bağlanılamıyor. Sorunu nasıl çözebilirim, yardımcı olabilir misiniz?
Web tarayıcıları, YouTube, tarayıcı üzerinden Netflix de herhangi bir bağlantı sorunu çoğunlukla olmuyor.
Sorun sadece bilgisayarlarda oluşuyor, telefon, akıllı TV de falan bir bağlantı sorunu hiçbir türlü olmuyor.

İlk yapmanız gereken şeyi niye birkaç haftadır yapmadınız? İnternet sizin üzerineyse direkt arayın değilse ve bağlatanın bilgilerini sorarlarsa eğer o da yanınızda olsun.

Çok haklısınız hocam, neden aramadım bilmiyorum. Sorunun sadece bilgisayar odaklı olabileceğini düşünmüştüm. En kısa zamanda arayacağım.
İlk yapmanız gereken şeyi niye birkaç haftadır yapmadınız? İnternet sizin üzerineyse direkt arayın değilse ve bağlatanın bilgilerini sorarlarsa eğer o da yanınızda olsun.

Çok haklısınız hocam, neden aramadım bilmiyorum. Sorunun sadece bilgisayar odaklı olabileceğini düşünmüştüm. En kısa zamanda arayacağım.

Aradım müşteri hizmetlerini, internette hattımızda bir "hata" varmış. Onu kaldırdıklarını söylediler. Sorun şu an tak diye çözüldü.

Son düzenleme:

Aradım müşteri hizmetlerini, internette hattımızda bir "hata" varmış. Onu kaldırdıklarını söylediler. Sorun şu an tak diye çözüldü.

Boşuna acı çekmişsiniz. Neyse en azından atlattınız.

Geri
Yukarı