Ev kaporası evin teslim tarihi geçmişse anında geri alma hakkı var mı?

Lufikado

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba,

Şimdi şöyle bir sorunum var. Ankara'da ev tutmuştum. Evin tadilatları var deyip benden kaporayı alıp bu ayın 10'una kadar biteceğini söylediler fakat bu süre içerisinde bitmedi. Ayın 20'sine kadar bekledim fakat yine de bitmedi evin tadilatı. Emlakçıyla görüştüm. İptal ettirmek istediğimi, başka eve çıkacağımı belirttim. Para iadesini istediğimi söyledim. Lakin bana paranın hemen verilemeyeceğini, tadilata kullanılmış olduğunu söyledi. Bana bir evrak imzalayıp vermişti. Üzerinde "Eylül ayının en geç 10'una kadar tadilatları bitip teslim edilecektir." diye bir ibare var. Şimdi sorum şu: Emlakçılar odasına başvurursam yasal olarak paramı geri alma hakkım var mı?

Arkadaşlar merhaba,

Şimdi şöyle bir sorunum var. Ankara'da ev tutmuştum. Evin tadilatları var deyip benden kaporayı alıp bu ayın 10'una kadar biteceğini söylediler fakat bu süre içerisinde bitmedi. Ayın 20'sine kadar bekledim fakat yine de bitmedi evin tadilatı. Emlakçıyla görüştüm. İptal ettirmek istediğimi, başka eve çıkacağımı belirttim. Para iadesini istediğimi söyledim. Lakin bana paranın hemen verilemeyeceğini, tadilata kullanılmış olduğunu söyledi. Bana bir evrak imzalayıp vermişti. Üzerinde "Eylül ayının en geç 10'una kadar tadilatları bitip teslim edilecektir." diye bir ibare var. Şimdi sorum şu: Emlakçılar odasına başvurursam yasal olarak paramı geri alma hakkım var mı?
ödeme yaptığınıza dair makbuz var mı? bir de kağıt üzerinde ev sahibinin imzası veya emlakçının ev sahibine vekaleten attığı bir imza var mı?

ödeme yaptığınıza dair makbuz var mı? bir de kağıt üzerinde ev sahibinin imzası veya emlakçının ev sahibine vekaleten attığı bir imza var mı?
Ödeme yapıldığına dair dekont var. Banka aracılığı ile gönderildi. Açıklamaya ayrıyeten şu kadar miktar kira depozito, şu kadar miktar emlakçı komisyonu diye yazıldı. İkinci olarak sorduğunuz evrak, emlak ofisinin kaşesiyle paraf atılmış bir evrak var. Ayın 10'una kadar tadilatı bitmiş halde teslim edileceğine dair yazılar var. Ne kadar verildiği vesaire de yazıyor.

şansınızı deneyin derim
Avukat arkadaşıma sordum. Bahsettiğim evrağı vs. gösterdim. Gerekli yerlere başvurursam %95 iade alacağımı söyledi. Şimdilik bekletiyorum çünkü çarşamba ya da perşembe günü emlakçı iadeyi yapacağını belirtti. Bu hafta olmazsa iade haftaya gerekli yerlere başvuracağım.

Yeni konular

Geri
Yukarı