Ev telefonu kullanıldığında kesilen İnternet

serdar123

Hectopat
Ben evimde internetimi kullanırken ev telefonunu kullanınca 5 dakika internetim kesilip telefonu kapatınca da kesilip geri geliyor. Bunun nedeni çözüm yolları nelerdir acaba ?
Telekom, Biri adsl sorun yok dedi. Splitter değiştirdim, iptal ettim, bir türlü çözemedim bu kesintinin nedenini. Sizden yardım istiyorum şimdiden teşekkür ederim ..

KS
S

serdar123

Hectopat
Evde paralel hat yok, sadece internet ve telefonu kullanıyorum. Hala sorunu çözemedim. Hat zayıflama değerlerini bilmiyorum malesef.

yozlasdas

Hectopat
Yer
Gebze, Kocaeli, Turkey
Telefon çaldığı gibi gidiyor, açsan da açmasan da. Aynı sorun yakın arkadaşımda var. Çok kıl edici bir durum. :)

Burak Alkan

Gigapat
Yönetici
Yer
Nebuchadnezzar
Bu konularda pek tecrübem yoktur fakat tavsiyem TTNET'i değil, Türk Telekomu arayıp binaya gelen kutudan eve yeni hat çektirmeniz. Çekmezlerse elektrikçiye para verip çektirin derim... Ben şu an en fazla 4 Mbit alabiliyorum ve böyle yapıcam. Ayrıca yakında fiber gelecek. Umarım bu tür sorunlardan kurtulacağız.

KS
S

serdar123

Hectopat
Airtires RT-205 modem kullanıyorum.. Splitter'ı değiştirdim, iptal ettim direk kullandım, interneti ne yaptıysam çözemedim. BiRi ADSL kullanıyorum.

Aradım şikayetimi hem biri adsle hemde Türktelekoma bildirdim. İkisi de sorun yok dediği için bende çözemedim sorunu malesef.. Telefon geldiğinde ve ya arama yaptığında çaldığı anda internet eksiliyor. 4 5 dk sonra geri bağlanıyor telefon görüşmesi bittiğinde ise Tekrar 3 5 dakika net kopuyor tekrar bağlanıyor.

Yukarı