Ev Telefonundan Kendini Polis Olarak Tanıtan Dolandırıcı Aradı

Eğer Sil Süpür, Salla Kazan gibi servisleri kullanıyorsanız firmalar sizden "Veri Işleme Izni" istiyorlar. Kısaca bilgileriniz başka firmalara satılıyor. Operatörlerde varsayılan olarak kapalı ancak bu hizmetleri kullandığınızda izin vermeniz isteniyor. Kullanmayın.

Maalesef bitmiyorlar, aynı şekilde beni de evden aradılar 1 msjdakinin aynısı. Zaten milyonlarca kişinin verisi ellerinde bu digital her şeyde Tc.Kimlikten tut oturduğun yere ailedekilere kadar bir şekilde ulaşıyorlar. Siber suçları aradım ilk seçim vs dolayı alınabileceğini söylediler. Ama bu bilgiler zaten heryerde kullanıldığı için bir şekilde ulaşıyorlar. Zaten seçimden sonra oldu bana da malesef. Karakola gittim komisere kadar konuştum, bana kredi kartımın numarasını ya da şifremi verip verilmediğimi ya da maddi bir şeyler vermediğimi yada kaptırdığımı sordular yok dedim. Sorun yok dedi rahatladım. İlk kez başıma gelince bende korkmadım desem yalan olur. Sonuçta Tc kimlikten oturduğun yere kadar konuşuyor hayasızlar. Ama arkadaşlar arkada telsiz sesinden konuşma şeklillerinde kadar inandırıcılığa çok yakınlar. Açar açmaz ben bu şeylere inanmıyorum dedim az çakma polis bey sinirlendi azda dinledim gerçi yüzüne kapattım ayrıda. İşin özeti şu bu kimlik numaranızdan vs bilgilerinize ulaşıyorlar. Bu ele geçirdikleri verileinizi size okuyup, size bir şeyler suç,uydurup korkutup, dolandırmaya çalışıyorlar sakına inanıpta. "Sakın kredi kartıdır, şifredir telefonda vermeyin ya da bir yere para vs yatırmayın" aman gider paranız dolandırılırsınız .Yaşlı aile bireyleri varsa aman uyarın kandırlabilirler baya prfosyoneller aman. Güvenlik güçlerimiz telefonda bu işleri yapmazlar. Saygılar.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı