Evde beslenecek ucuz kuş önerisi

420_T

Kilopat
Makaleler
2
Yakın zamanda kalp krizi geçiren yasli babam için kuş arıyorum.
Ikide bir ötmesin, kafa ütülemesin. Ucuz olsun fazla maliyeti olmasın, bakımı kolay olsun eve neşe katsın. Muhabbet kuşu bu iş için ideal gibi ama fazla gevezeler, en az öten muhabbet kuşu hangi renk?

Kuş dediğin öter. Yani ötmemesi neredeyse imkansız ama tabi bazıları az öterken bazıları çok ötüyor. O biraz şans işi.
Bana kalsa cırıl cırıl ötsün kuşları severim ama durmadan ötmesi hiç hos değil. 10-15 sene evvel muhabbet kuşum vardı, ozellikle sabahları deliriyordu susmak bilmiyordu, haliyle bizi de uyutmuyordu.
Dişi muhabbet kuşları daha sessiz oluyormuş doğru mudur? Öyleyse dişi alacağım.

Bana kalsa cırıl cırıl ötsün kuşları severim ama durmadan ötmesi hiç hos değil. 10-15 sene evvel muhabbet kuşum vardı, ozellikle sabahları deliriyordu susmak bilmiyordu, haliyle bizi de uyutmuyordu.
Hiç muhabbet kuşu bakmadım. Genelde güvencin, papağan, tavuk, ördek, kaz gibi hayvanlara bakıyorum. Erkekler evet fazla öter ama yalnız kalan bir kuş da en az erkekler kadar öter. Eğer yavru alacaksanız dişi alabilirsiniz. Büyük alacaksanız çift olması iyi olabilir ama bu da iki kat ötmesi demek oluyor.

Ötmemesi için üstüne kafesin üstüne örtü ört bir hafta iki hafta kalsın karanlık olduğu için ötmüyor ben böyle alıştırdıydım şu anda ben kalkmadan kalkmıyor muhabbet kuşum :D

Hiç muhabbet kuşu bakmadım. Genelde güvencin, papağan, tavuk, ördek, kaz gibi hayvanlara bakıyorum. Erkekler evet fazla öter ama yalnız kalan bir kuş da en az erkekler kadar öter. Eğer yavru alacaksanız dişi alabilirsiniz. Büyük alacaksanız çift olması iyi olabilir ama bu da iki kat ötmesi demek oluyor.
Teşekkürler. Yavru alacağım evet.

Ötmemesi için üstüne kafesin üstüne örtü ört bir hafta iki hafta kalsın karanlık olduğu için ötmüyor ben böyle alıştırmıştım şu an da ben kalkmadan kalkmıyor muhabbet kuşum :D
Babama alacağım gidip evine bırakacağım gerisi onda. Muhabbet kuşlarının karanlıkta hareket etmediğini biliyorum ama hayvanın üstünü iki hafta tek başına avuç kadar kafeste hapsetmek canilik kardeşim ben bunu yapamam.

Teşekkürler. Yavru alacağım evet.

Babama alacağım gidip evine bırakacağım gerisi onda. Muhabbet kuşlarının karanlıkta hareket etmediğini biliyorum ama hayvanın üstünü iki hafta tek başına avuç kadar kafeste hapsetmek canilik kardeşim ben bunu yapamam.

Hocam siz anlamıyor musunuz yoksa anlamaktamı zorluk çekiyorsunuz diyorum ki sadece akşam uyurken alıyorsun sabah kafesini açıyorsun zaten?
Evde hoş dursun kafasını sevince stres alsın yeter.

Ve alınca direk kafesi açmayın en az 2 hafta kafesin içinde evi tanıması lazım yoksa diğer türlü ürküp duvara çarpıp yaralar kendini.

Yeni konular

Geri
Yukarı