Evde beslenecek ucuz kuş önerisi

Dişi muhabbet kuşlarının eğitimi biraz daha zor ve erkekler kadar oyuncu değiller, ve sanırım daha az ötüyorlar.
Evde hoş dursun kafasını sevince stres alsın yeter.
Hocam siz anlamıyor musunuz yoksa anlamaktamı zorluk çekiyorsunuz diyorum ki sadece akşam uyurken alıyorsun sabah kafesini açıyorsun zaten?
Kardeşim dediğine cevap verdim, mesajına gece diye eklemedin yeni söylüyorsun.

Sesi dert ediyorsan guineapig tercih edebilirsin. Kuşlar gibi sesi çıkmaz, uçup kaçmaz.
Not: Guineapigler kemirgen türüdür ancak fare, tavşan, sincap vs. değildir. Farklı bir hayvan türüdür. Tamamen otçuldur. Çoğu kuş cinsinden de ucuzdur. Fiyatları petshoplarda 60 TL'den, düzgün üreticilerde 100 TL'den başlar.
Pelet yem, kuru ot, kuru yonca, taze sebze ve meyve ile beslenir. Aşıları yoktur. Dış parazit (mite) ilaçları varmış ama 2 yıldır ben kullanmadım. İstisna bir kaç meyve, sebze hariç çekirdek, sap, kabuk ayırt etmezler.

Ben 2 adet peruvian cinsi guineapig sahibiyim. Tüylerini düzenli taradıktan sonra çok problem olmuyor.

Yakın zamanda kalp krizi geçiren yasli babam için kuş arıyorum.
Ikide bir ötmesin, kafa ütülemesin. Ucuz olsun fazla maliyeti olmasın, bakımı kolay olsun eve neşe katsın. Muhabbet kuşu bu iş için ideal gibi ama fazla gevezeler, en az öten muhabbet kuşu hangi renk?
Ele gelsin dersen muhabbet kuşu. Geveze olmasın dersen dişi muhabbet kuşu. Ele gelmese de olur dersen kanarya, ötmesin dersen dişi kanarya.

Dişi muhabbet kuşu sahibiyim kuşum sabahları yalnız olduğu için olsa gerek bağırabiliyor yattığım odada ise sabah hiç ses çıkarmadığıda olabiliyor dişi muhabbet kuşları tecrübe ettiğim kadarıyla içgüdüsel olarak korumacı olduğundan ufak bir tehdit hissine kapıldıklarında bağırmaya başlayabiliyor biraz daha ürkekler eğitimi zor ben eğitemedim küçükken almama rağmen, erkek kuşlar daha konuşmaya yatkın babanızın hoşuna gidebilir.

Ötmesinden rahatsız olacaksanız hiç almayın, 16 senedir muhabbet kuşu besliyorum, kuş dediğin öter, ötmez ise sıkıntı vardır zaten.
Alıp ötüyor diye bırakacaksanız yeltenmeyin lütfen, bütün yaşamını alt üst etmeyin, 2 adet erkek muhabbet kuşum var biri sabah akşam öter sabah 7 gece 12 fark etmez ışık görsün yeter, diğeri ise çok sessiz kısacası hayvanlarda insanlar gibidir huyu huyunu tutmaz.

Muhabbet kuşu hem konuşur, hem öter. Ara ara çok yüksek sesle bağırabiliyorlar hatta. Kardeşimin muhabbet kuşu şarkı söylüyor hatta sürekli. Sesinden rahatsız olacak kişi kesinlikle muhabbet kuşu almamalı.

İşkence gibi geldi bana gülünecek bir şey olduğunu zannetmiyorum.
Bu hayvanlar karanlıkta doğal olarak uyku moduna geçiyor sakinleşiyorlar işkence görmenin aksine. Ben genelde yapmıyordum ama gerektiği zaman yapılınca gayet normal bir şey, çok uzun süre yapmadıkça hayvana hiç bir zararı yok.

Sesi dert ediyorsan guineapig tercih edebilirsin. Kuşlar gibi sesi çıkmaz, uçup kaçmaz.
Not: Guineapigler kemirgen türüdür ancak fare, tavşan, sincap vs. değildir. Farklı bir hayvan türüdür. Tamamen otçuldur. Çoğu kuş cinsinden de ucuzdur. Fiyatları petshoplarda 60 TL'den, düzgün üreticilerde 100 TL'den başlar.
Pelet yem, kuru ot, kuru yonca, taze sebze ve meyve ile beslenir. Aşıları yoktur. Dış parazit (mite) ilaçları varmış ama 2 yıldır ben kullanmadım. İstisna bir kaç meyve, sebze hariç çekirdek, sap, kabuk ayırt etmezler.

Ben 2 adet peruvian cinsi guineapig sahibiyim. Tüylerini düzenli taradıktan sonra çok problem olmuyor.
Sağ ol, arkadaşımın gine domuzu vardı fare tavşan karışımı sevimli hayvanlar ama kuş alacağım.

Geçmiş olsun. Neden kuş tercih ettiniz? Kedi köpek falan daha iyi olurdu bence.
Teşekkür ederim, bayagidir kuş beslemek istiyorum ama 7 yaşında kedim var, kuş ile aynı yerde durmasına güvenemem. Babami da mutlu etmek için onun evine muhabbet kuşu alacağım, arada ben de gidip sevmis olurum.

Ele gelsin dersen muhabbet kuşu. Geveze olmasın dersen dişi muhabbet kuşu. Ele gelmese de olur dersen kanarya, ötmesin dersen dişi kanarya.
Kararimi verdim, erkek muhabbet kuşu alacağım. Disiler put gibi duruyor yazıyor her yerde. Bize enerji lazım. Fenerbahceli babamın hoşuna kanarya gider, ama muhabbet kuşunun fiyatı daha uygun, ayrıca kanaryalar civcive benziyor.

Ötmesinden rahatsız olacaksanız hiç almayın, 16 senedir muhabbet kuşu besliyorum, kuş dediğin öter, ötmez ise sıkıntı vardır zaten.
Alıp ötüyor diye bırakacaksanız yeltenmeyin lütfen, bütün yaşamını alt üst etmeyin, 2 adet erkek muhabbet kuşum var biri sabah akşam öter sabah 7 gece 12 fark etmez ışık görsün yeter, diğeri ise çok sessiz kısacası hayvanlarda insanlar gibidir huyu huyunu tutmaz.
Teşekkür ederim. Petshop'a gidince hal ve hareketlerini gözlemleyip ona gore karar vereceğim.

Muhabbet kuşu hem konuşur, hem öter. Ara ara çok yüksek sesle bağırabiliyorlar hatta. Kardeşimin muhabbet kuşu şarkı söylüyor hatta sürekli. Sesinden rahatsız olacak kişi kesinlikle muhabbet kuşu almamalı.
Muhabbet kuşu olması şart değil, fiyatı uygun olduktan sonra sessiz ama enerjik farklı kuş türleri de olur.

Geri
Yukarı