Evde beslenecek ucuz kuş önerisi

Kuş erkek ve konuşan cinsinden gibi, ki dişiler konuşmaz. Tavsiyem her gün alışması için yavaşça, ürkütmeden kafese el sokulup işaret parmağına çıkmayı öğretin bunu yapa yapa insana alışıp salınca omuzdan kafadan ya da parmaktan inmez çok tatlı bir arkadaş olur. Artı sık sık konuşun konuşan cins ise kelimeleri öğrenir, örnek babacım gibi. Yalnız gece salmayın tehlikeli elektrik kesilirse Allah korusun karanlıkta korkup uçuyor ve duvara çarpıp ölebiliyor. Başıma gelmişti çok üzülmüştüm.
Teşekkürler, bunları babama anlattım gerisi onda artık ve başın sağ olsun. Bir de karanlıkta hareket etmiyorlar diyorlar doğru mudur?

Teşekkürler, bunları babama anlattım gerisi onda artık ve başın sağ olsun. Bir de karanlıkta hareket etmiyorlar diyorlar doğru mudur?

Teşekkür ederim. Öldü bir daha almadım zaten çok üzülmüştüm. Çok karanlıksa ve kafesteyse kıpırdamaz evet. Ve bende uyusun ve kışın üşümesin diye gece üstünü örterdim sabah açardım. Artı dikkat çok alışınca su bardağına bile tepe üstü dalabiliyor görmezsen çıkamıyor su falan varsa tehlikeli. Bir de arada marul verin ama ıslak olmasın. Ve vitaminleri de var oda verilebilir.

Değerli bilgilerin için teşekkürler. Beni kandıran petshopcu dallamaya sordum yolum uzun soğuk hava kuşu etkiler mi diye, hiçbir şey olmaz dedi. Kuşu babama götürürken bu Ankara ayazında hatunun birisi sağ olsun senin de dedigin gibi cereyan ve soğukluk mevzusunda beni uyardı. Çıkarttım montum ve kapşonlum ile kafesin üstünü örttüm ben de.
Kuş çok sevimli, karakteri uysal gibi, babamda çok sevdi. Kuşla sadece birkaç saat geçirmeme rağmen ben bile şu an özlüyorum.

İlk defa bir ortama girince hepsi çok mülayim oluyor :D Alışınca görmek lazım.
Karanlıkta uçamaz uçsada çarpıp düşerler maalesef.

Benimki böyle takılıyoz.

Dosya Ekleri

• DC063D57-97B8-4BA4-A580-65C536E62C96.jpeg
    DC063D57-97B8-4BA4-A580-65C536E62C96.jpeg
    88,9 KB · Görüntüleme: 34
Yakın zamanda kalp krizi geçiren yasli babam için kuş arıyorum.
Ikide bir ötmesin, kafa ütülemesin. Ucuz olsun fazla maliyeti olmasın, bakımı kolay olsun eve neşe katsın. Muhabbet kuşu bu iş için ideal gibi ama fazla gevezeler, en az öten muhabbet kuşu hangi renk?
Bu kuş süs değil. Tabi ki de ötecek.

Yeni konular

Geri
Yukarı