Evde bilgisayar açıkken Wi-Fi telefonlarda çekmiyor

Makaleler
2
Yer
İzmir
Merhabalar. Evimizde bilgisayar açıkken maalesef telefonlarda Wi-Fi tam olarak çekmiyor, zayıf kalıyor ve evdekiler çok şikayetçiler. Bilgisayar kapalı iken Wi-Fi tam olarak çekiyor. Birkaç haftadır yaşıyoruz daha önceden yaşamıyorduk. Nasıl çözebilirim?

ISS firması: Türk Telekom.
83 lira ödüyoruz.
Modem: ZyXEL VMG3313-B01A.

Paket: 12 Mbps'ye kadar.

Sözleşme sonuna gelmek üzereyiz bu arada.

Son düzenleme:
Merhabalar. Evimizde bilgisayar açıkken maalesef telefonlarda Wi-Fi tam olarak çekmiyor, zayıf kalıyor ve evdekiler çok şikayetçiler. Bilgisayar kapalı iken Wi-Fi tam olarak çekiyor. Birkaç haftadır yaşıyoruz daha önceden yaşamıyorduk. Nasıl çözebilirim?

83 lira ödüyoruz.

Kablolu internet kullanıyorsan bütün internet önce kablolu bağlantıya yani bilgisayara yönlendirilir ilk sebebi budur . 2.sebep ise zaten 12mbps'ye kadar ise sizin modeme gelen 8-10mbps civarıdır . bu rakamda saniyede ortalama 1.5mb yapıyor evde 4 kişi iseniz kilobit kalıyor adam başı . Birde modem kötü ise tamamen kötü olur .

83 lira ödüyoruz.

İnternet alt yapın kaç mbps destekliyor .

Modeme gelen 11.8 Mbps hocam ve kabloyla bilgisayara bağlamıştık. 5 kişiyiz bu arada. İnternet altyapım maksimum 62 Mbps destekliyor.
Kablolu internet kullanıyorsan bütün internet önce kablolu bağlantıya yani bilgisayara yönlendirilir ilk sebebi budur . 2.sebep ise zaten 12mbps'ye kadar ise sizin modeme gelen 8-10mbps civarıdır . bu rakamda saniyede ortalama 1.5mb yapıyor evde 4 kişi iseniz kilobit kalıyor adam başı . Birde modem kötü ise tamamen kötü olur .

İnternet alt yapın kaç mbps destekliyor .

Modeme gelen 11.8 Mbps hocam ve kabloyla bilgisayara bağlamıştık. 5 kişiyiz bu arada. İnternet altyapım maksimum 62 Mbps destekliyor.
12 gelse bile anlattığım gibi kişi başı 0.5 mb kalıyor . Sen kesinlikle tekrar yenileme sözleşmeyi . Sözleşmesiz bi internet sağlayıcısına geç ve en az 35-50mbps arası bir paket seç . Modemide onlardan alma parana kıy https://www.hepsiburada.com/keeneti...-fiber-mesh-wifi-modem-router-pm-HB00000MI5NI . Bu modemi al seni ömür boyu idare eder evimiz çok büyük diyorsan bunu bi model üstüde var . Modem benim bağlayacak arkadaş gelince benim modemimi bağlayacak diyer haberde et ISS sağlayıcısına . Hem yarın öbür gün başka sağlayıcıya geçmek istersen kendi modemin olduğu için masraf etmemiş olursun . Kafanda rahat olur .

12 gelse bile anlattığım gibi kişi başı 0.5 MB kalıyor. Sen kesinlikle tekrar yenileme sözleşmeyi. Sözleşmesiz bir internet sağlayıcısına geç ve en az 35-50Mbps arası bir paket seç. Modemide onlardan alma parana kıy https://www.hepsiburada.com/keeneti...-fiber-mesh-wifi-modem-router-pm-HB00000MI5NI. Bu modemi al seni ömür boyu idare eder evimiz çok büyük diyorsan bunu bir model üstüde var. Modem benim bağlayacak arkadaş gelince benim modemimi bağlayacak diğer haberde et ISS sağlayıcısına. Hem yarın öbür gün başka sağlayıcıya geçmek istersen kendi modemin olduğu için masraf etmemiş olursun. Kafanda rahat olur.

Kendi modemimi alıp taktırdığımda servis kendi getirdikleri modemi kutusuyla bize bırakıyor mu? Abonelik bittiğinde benim modemimi almaya kalkmasınlar diye soruyorum.

Kendi modemimi alıp taktırdığımda servis kendi getirdikleri modemi kutusuyla bize bırakıyor mu? Abonelik bittiğinde benim modemimi almaya kalkmasınlar diye soruyorum.
Hayır sen aradığında belirt sana modem vermeyecekler ve senden ücret talep etmeyecekler . Kendim modem aldım bunu bağlatacağım'de . Gelen adam yanında modem getirmez zaten seninkine kurulum yapar .

Senin modemini senden neden alsınlar muhterem 😂

Yeni konular

Geri
Yukarı