Evde corona olanlardan nasıl korunuruz?

wesley gibson

Decipat
Katılım
5 Ocak 2020
Mesajlar
1.233
Çözümler
3
Deneyimlemiş arkadaşlar yazarsa sevinirim. Evde 2 kişi pozitif çıktı ama ben negatifim. Kontrol edecekleri için de başka bir yere gidemem. Odamdan hiç çıkmamam ve maske takmam yeterli mi?
 

ArdaRiche1

Picopat
Katılım
9 Ocak 2021
Mesajlar
686
Çözümler
1
Odadan çıkma evdeki herkesin eldiven takmasına ve elini ağzına burnuna hiçbir şekilde götürmemesine önem göstermesini uyarın maskenizi çıkarmayın odanızı havalandırın saat başı ellerinizi dezenfekte etmeyi de unutmayın.
 

SS Erwin Rommel

Hectopat
Katılım
7 Nisan 2019
Mesajlar
2.303
Çözümler
4
Ben deneyimlemedim fakat bir arkadaşım deneyimledi. Aynı evde hiç odasından çıkmamasına rağmen virüs kaptı. Virüs bildiğim kadarıyla uçucu bir şey. Sürekli olarak hijyen kurallarına dikkat etmeniz gerekecek, gerekirse koruma şapkası(ismini bilmiyorum) gibi şeyler kullanın.
 

The Lord Vader

Centipat
Katılım
21 Ekim 2020
Mesajlar
3.473
Makaleler
1
Yer
Jaku
Çok basit bir yolu var hiçbir şekilde odamdan çıkma, odanı havalandır, maske tak, yemek yaparken eldiven kullan ayrıca korona çok iyi bulaşan bir virüs değil.(mutant hariç)
 

scroll rollsc

Decipat
Katılım
25 Aralık 2019
Mesajlar
1.488
Makaleler
4
Çözümler
4
Yer
栄光の鳥のように地獄で燃える
Sadece sizin tedbir almanız yetmiyor. Hasta olmuş kişilerden mukayyet olmak için; onların da kendilerini izole tutabilmesi, mümkün mertebe size yaklaşmayıp; herkesin sağlığı adına aktif olmamaları gerektiğinin bilincine sahip olmaları gerekiyor.
 

Vlx

Picopat
Katılım
6 Nisan 2021
Mesajlar
46
Çözümler
1
Negatif çıkmanız virüsün size bulaşmadığı anlamına gelmiyor, en sağlıklısı en son yapılan temastan 4-7 gün sonra tekrar test olman olacaktır. Tabii bu süre zarfında kendini ailenden izole etmeye devam et. Bu arada bilgin yoksa diye ilave ediyorum. Karantina altında olsan bile özel araçla test olmaya gidebilirsin.
 
Yukarı