Evde corona olanlardan nasıl korunuruz?

wesley gibson

Decipat
Deneyimlemiş arkadaşlar yazarsa sevinirim. Evde 2 kişi pozitif çıktı ama ben negatifim. Kontrol edecekleri için de başka bir yere gidemem. Odamdan hiç çıkmamam ve maske takmam yeterli mi?

ArdaRiche1

Picopat
Odadan çıkma evdeki herkesin eldiven takmasına ve elini ağzına burnuna hiçbir şekilde götürmemesine önem göstermesini uyarın maskenizi çıkarmayın odanızı havalandırın saat başı ellerinizi dezenfekte etmeyi de unutmayın.

SS Erwin Rommel

Hectopat
Ben deneyimlemedim fakat bir arkadaşım deneyimledi. Aynı evde hiç odasından çıkmamasına rağmen virüs kaptı. Virüs bildiğim kadarıyla uçucu bir şey. Sürekli olarak hijyen kurallarına dikkat etmeniz gerekecek, gerekirse koruma şapkası(ismini bilmiyorum) gibi şeyler kullanın.

The Lord Vader

Centipat
Makaleler
1
Yer
Jaku
Çok basit bir yolu var hiçbir şekilde odamdan çıkma, odanı havalandır, maske tak, yemek yaparken eldiven kullan ayrıca korona çok iyi bulaşan bir virüs değil.(mutant hariç)

scroll rollsc

Decipat
Makaleler
4
Yer
栄光の鳥のように地獄で燃える
Sadece sizin tedbir almanız yetmiyor. Hasta olmuş kişilerden mukayyet olmak için; onların da kendilerini izole tutabilmesi, mümkün mertebe size yaklaşmayıp; herkesin sağlığı adına aktif olmamaları gerektiğinin bilincine sahip olmaları gerekiyor.

Vlx

Picopat
Negatif çıkmanız virüsün size bulaşmadığı anlamına gelmiyor, en sağlıklısı en son yapılan temastan 4-7 gün sonra tekrar test olman olacaktır. Tabii bu süre zarfında kendini ailenden izole etmeye devam et. Bu arada bilgin yoksa diye ilave ediyorum. Karantina altında olsan bile özel araçla test olmaya gidebilirsin.

Yukarı