Evde corona olanlardan nasıl korunuruz?

oscorp

Hectopat
Deneyimlemiş arkadaşlar yazarsa sevinirim. Evde 2 kişi pozitif çıktı ama ben negatifim. Kontrol edecekleri için de başka bir yere gidemem. Odamdan hiç çıkmamam ve maske takmam yeterli mi?

Odadan çıkma evdeki herkesin eldiven takmasına ve elini ağzına burnuna hiçbir şekilde götürmemesine önem göstermesini uyarın maskenizi çıkarmayın odanızı havalandırın saat başı ellerinizi dezenfekte etmeyi de unutmayın.

Ben deneyimlemedim fakat bir arkadaşım deneyimledi. Aynı evde hiç odasından çıkmamasına rağmen virüs kaptı. Virüs bildiğim kadarıyla uçucu bir şey. Sürekli olarak hijyen kurallarına dikkat etmeniz gerekecek, gerekirse koruma şapkası(ismini bilmiyorum) gibi şeyler kullanın.

Deneyimlemiş arkadaşlar yazarsa sevinirim. Evde 2 kişi pozitif çıktı ama ben negatifim. Kontrol edecekleri için de başka bir yere gidemem. Odamdan hiç çıkmamam ve maske takmam yeterli mi?

Temastan kaçın, aynı havayı solumamaya özen göster, odanın havasını sık sık değiştir.

Negatif çıkmanız virüsün size bulaşmadığı anlamına gelmiyor, en sağlıklısı en son yapılan temastan 4-7 gün sonra tekrar test olman olacaktır. Tabii bu süre zarfında kendini ailenden izole etmeye devam et. Bu arada bilgin yoksa diye ilave ediyorum. Karantina altında olsan bile özel araçla test olmaya gidebilirsin.

Evdekiler maske taksın. Odan çıkmamaya çalış çıkarken maske tak ve odana dönecekken elini sabunla.

Yeni konular

Geri
Yukarı