Evde İngilizce nasıl geliştirilir?

harajukubarbie

Kilopat
Merhaba henüz 15 yaşındayım ve İngilizce diline karşı ilgim var ve İngilizce şarkılar dinlemeyi, altyazılı diziler izlemeyi severim. Maalesef ki corona çıktığından beri ve eğitime ara verildiğinden beri İngilizce dersi göremiyorum. Sizce evde geliştirebilmek için neler yapabilirim?

Merhaba henüz 15 yaşındayım ve İngilizce diline karşı ilgim var ve İngilizce şarkılar dinlemeyi, altyazılı diziler izlemeyi severim. Maalesef ki corona çıktığından beri ve eğitime ara verildiğinden beri İngilizce dersi göremiyorum. Sizce evde geliştirebilmek için neler yapabilirim?
Duolingo kullan çok iyi(!) 5297473300c5a5f970d2dd67fe65be56.jpg

Biraz kendinize altyapı yaptıktan sonra (ki YouTube'dan bunu yapabilirsin, en azından A1 bilgin olsun) kesinlikle Cambly. Ancak tabii ki amaç burada insanlarla konuşmak olduğu için "street language" öğrenmekte de fayda var. Bunun için de Yubo gibi uygulamalar işe yarayabilir.

Google Search > Netflix >bir tane dizi > altyazılı Türkçe izle.
Google Search > Netflix >bir tane dizi > altyazılı İngilizce izle.

En iyisi müzik dinlemek bence. Hem film vs gibi vakit almıyor hem de zevkli. Sonuçta kulak aşinalığı olmasi lazım.
Ben kitap okuyorum mesela. Cambridge, Oxford yayınlarına bakin.

İngilizce müziklerden şu anda sadece küfür veya cinsel içerikli şeyler öğrenilebilir. Birkaç tane deyim veya söylem için o kadar vakit harcamaya gerek yok bence.
Google Search > Netflix >bir tane dizi > altyazılı Türkçe izle.
Google Search > Netflix >bir tane dizi > altyazılı İngilizce izle.
Netflix sadece kulağı geliştirir. Kitap okuyup bilmediği kelimelerin üzerine not alması çok mantıklı olur.

Yeni konular

Geri
Yukarı