Evde İngilizce nasıl geliştirilir?

Atahan Kutlu

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Herkese iyi günler. Her akşam 1 saatimi vererek İngilizcemi geliştirmeye karar verdim. Genel olarak temel şeyleri biliyorum ve kelime ezberim iyidir. Kafadan cümle kurup konuşma ve söylenen cümleleri anlama konusunda sıkıntı çekiyorum. Bana gerçekten işe yarayacak olan neleri önerirsiniz? Şimdiden teşekkürler.

Yabancı dizi izlemeye çalış eğer oyun oynuyorsan İngilizce olarak oynayabilirsin telefonunun dilini vs. İngilizce yapabilirsin, Online oyunlar oynuyorsan yabancı serverlerde falan konuşabilirsin, YouTube'dan Twitch'ten yabancı kanalları izleyebilirsin. Mesela ben Hasan abi diye Amerikalı bir Türk sayesinde geliştirdim, yayınları bana eğlenceli ve eğitici geliyordu. Sırf izleyebilmek için daha çok İngilizceye mahsur kaldım. Bu da beni öğrenmeye zorladı. Bunlar küçük şeyler olsa da gerçekten faydasını göreceksin. Buradaki amaç senin her zaman İngilizce ile karşılaşman olacak yoksa öğrenemezsin maalesef.
Seni konuşmaya iten İngilizce öğrenmeye mecbur bırakan bu gibi şeyleri yaparsan mutlaka gelişirsin.

Geri
Yukarı