Evde İngilizce öğrenmenin en sağlıklı yöntemi nedir?

Temel düzeyde İngilizce bilgim var. Evde nasıl gelişebilir, nasıl maksimum seviye öğrenebilirim ingilizceyi?

İngilizce kitap, altyazılı dizi, ve yabancı arkadaş edinip sohbet etmek. Pratik çok önemli özellikle Disney animasyon filimlerinde el ve mimikler kullanıldığı için örnek veriyorum, İngilizce dilinde İngilizce altyazıyla izlemek de çok iyi pratik.
İngilizce kitap, altyazılı dizi, ve yabancı arkadaş edinip sohbet etmek. Pratik çok önemli özellikle Disney animasyon filimlerinde el ve mimikler kullanıldığı için örnek veriyorum, İngilizce dilinde İngilizce altyazıyla izlemek de çok iyi pratik.
İngilizce temeli oturduktan sonra üst düzeye çıkarmak için Amerika ,İngiltere dil kursu seyahatleri yapmak lazım.

Grammer kurallarını öğrenmeye çalış.
Bunu yaparken bir yandan kelime öğren ve bu kelimeler ile ilgili metinler yaz.
Bu metinlerin telaffuzunu öğrenmek için cambridge sözlük kullan.
VoScreen öneririm zaman ayırmaya çalış.

Bence herkesin kendince bir yöntemi olmalı. Kimi arkadaşım kursa giderek öğrendi, kimisi dizilerin aynı bölümlerini birkaç kez izleyerek öğrendi kimisi de times gazetesinin her sayısını cebinde taşıyıp Türkçeleştirerek öğrendi. Ben ise Passage Work kitabından pratikler yaparak kelimeleri oturtabiliyorum. Deneyeceksin senin için en zevkli ve akılda kalıcı yöntemle ilerleyeceksin bu yöntemler sonradan değişedebilir.

Temel düzeyde İngilizce bilgim var. Evde nasıl gelişebilir, nasıl maksimum seviye öğrenebilirim İngilizceyi?
Evinde bire bir ders alacağın bir öğretmen bularak bunu yapabilirsin. Dizilerden ve filmlerden öğrenilecek İngilizce bir sürü gramer hatasıyla dolu olacak. Oysa senin gramer olarak da sürekli gelişimi takip eden ve bir hata yaptığında bunu anında düzeltecek birisine ihtiyacın var "gerçek" anlamda öğrenmen için.

Yeni konular

Geri
Yukarı