Evde kalmak artık canımı çok sıkıyor

blademasterkayle

Hectopat
Daha fazla  
Artık evden çıkmak, insanlarla konuşmak falan istiyorum. Pandemiden önce de çok sosyal bir insan değildim ama okuldan bir sürü arkadaşım vardı, dışarıda dolaşıp yemek yediğim arkadaşlarım vardı. Mart-Nisan aylarında mutluydum çünkü istediğim oyunları sabahtan akşama oynuyordum ve ders derdim de yoktu. Ama yazdan beri özellikle de bu aylarda yapacak hiçbir şey bulamıyorum. İstisnasız hiçbir şey keyif vermiyor, artık dışarıda insanlarla konuşmak istiyorum. Belki maskeni tak çık diyenler olacaktır, yasaklar var. Toplu taşımaya binemiyoruz. Ayrıca diyelim bindim, bağışıklığımın düşük olması nedeniyle Corona'yı ağır geçirme riskim var. Ne yapacağımı bilmiyorum, çok sıkıldım. Yazım hatası varsa kusura bakmayın, içimi döktüm.

Bende bu zamanda en yakın insanı, kardeşim diyebileceğim insanı kaybettim. Kendimi kötü hissetmeye başladım. Hiçbir şey yapasım gelmedi. Şu an evden çıkmak istemiyorum. Ama size önerim basit yerlerde buluşabilirsiniz. Mesela bina bahçesi, boş park, boş kafe. Konuştuğun kişilerin oyun adreslerini alıp onlarla oynayabilirsin.

Elini kolunu bağlayan yok. Çıkıp gezebilirsin. Ama insanlarla temas etmek için pek doğru zaman değil.

Hele ki mutasyonlu virüs muhabbeti varken.

Yeni konular

Geri
Yukarı