Evde kedi nasıl beslenir?

TavukluDinozor

Hectopat
Daha fazla  
Dostlar ortalama 3-4 aylık bir kedi aldım eve kedi kumu şu anlık almaya gidemeyeceğim için normal toprak koydum. Çok kirliydi biraz yıkadım. Mama su koydum. Kuruttum kediyi. Fakat kedinin kafa tarafı çok kötü kokuyor ve burnu akıyor. Neler yapabilirim? Tuvalete nasıl alışır?

Toprak tuvalete nasıl yaklaşır, yani nasıl tepki verir bilmem fakat tuvalete alıştırma falan basit konular. Tek yapman gereken ona tuvaletin yerini göstermen. Aşılarını yaptırmayı ihmal etmeyin. Kokması ve burun akmasını bilemiyorum. Soğuk hava da vakit geçirdiyse hasta olmuş olabilir.

Hocam bence kedi toprakta pek rahat edemez ama kedi kumu gelene kadar pek problem olmaz. Kedinizin aşılarını yaptırın, veterinere götürün ama kediyi yıkamayın zaten ev ortamı pis değil kedi kendini yalaya yalaya temizler, mamasını düzenli olarak değiştirmeye özen gösterin suyunu da günü gününe değiştirin ve kumuna da bakın içinde pislik olursa kedi tuvaletini yapmaz sağa sola yapar son olarak da süt vermenizi tavsiye etmem midelerini bulandırıyor sanırım, bizimki verdiğimizde kusuyor.

Ekleme: Kedinin patilerini kuma sokun biraz sürtün kuma zaten kendisi alışır ayrıca kumun olduğu odayı da kapatmayın.

Yeni konular

Geri
Yukarı