Evde lambalar bazen yanıyor bazen yanmıyor

AnarionV

Hectopat
Öncelikle merhabalar. Evimde bundan 4-5 ay önce kendi odamdaki ışığın düğmesine bastığımda lamba patladı ve sigortalar attı. Lambayı söküp sigortaları açtık ve her şey normale döndü. 1 hafta oldu olmadı bu güne kadar bazen mutfaktaki lamba bazen de benim odamdaki lamba yanmıyor! Yani iki odanın da ışıkları bazen yanıyor bazen yanmıyor. Bu neden olabilir?

Öncelikle merhabalar. Evimde bundan 4-5 ay önce kendi odamdaki ışığın düğmesine bastığımda lamba patladı ve sigortalar attı. Lambayı söküp sigortaları açtık ve her şey normale döndü. 1 hafta oldu olmadı bu güne kadar bazen mutfaktaki lamba bazen de benim odamdaki lamba yanmıyor! Yani iki odanın da ışıkları bazen yanıyor bazen yanmıyor. Bu neden olabilir?

Sigortadan mutfak ile sizin odaya gelen hatta sorun olabilir kontrol edilmeli.

Işığın ne olduğu önemli ama benim anladığım duy sistemli ampul ya da spiral floresan gibi olanlardan. Yani LED değil.

Eğer duylu ise önce duyu kontrol etmek lazım. Bir kısa devreye sebep olmuş olabilir. Duyun içinde yanık izleri var ise sıfır duy alınmalı. Mutfakta da benzer sorun olabilir.

Eğer duylarda bir sıkıntı yoksa elektrik hattı kontrol ettirilmeli. Kaçak, kısa devre, akım dalgalanması gibi şeyler buna sebep olabilir ve tehlikelidir.

Ek olarak; biz mutfakta ocağın yanına fiş ile çalışan LED ışık bağlamıştık ışık yanmayınca onu kullanıyoruz. Mutfaktaki doğalgaz alarmı öttü bugün fakat hiçbir gaz kokusu vb yoktu. Bu alarmın voltaj düşüklüğünden kaynaklandığını düşünüyorum, sizce ne olabilir?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı