Evde oyun sunucusu toplamak

LanceVanceDance

Hectopat
Merhaba. Evde kendim sunucu bilgisayarı montajlayıp Knight Online 1299 server kuracağım. (İlerde 24XX kurulacak) aşağıdaki sistem sizce olmuş mu? Anlık 1000 1500 User'i kaldırabilir mi? Max bütçem 1600 TL sizin önerebileceğiniz sistemler var mıdır?

Dosya Ekleri

• 1.jpg
    1.jpg
    149,7 KB · Görüntüleme: 186
  • 2.jpg
    2.jpg
    147,6 KB · Görüntüleme: 163
Sunucu hakkında bir fikrim yok ama uzun süre çalışacaksa 80+ Gold ve daha kaliteli bir PSU almanızı öneririm. Her açıdab şimdi pahalı olsa da uzun vadede avantajı olacaktır.
Doğru söylüyorsunuz bu yüzden güç kaynağını 80+ yaptım. Maalesef bütçem el vermiyor 80+Gold'a ama bütçeyi arttırırsam alabilirim. Dediğiniz gibi uzun süre çalışacak.

Son düzenleme:
O kişi sayısını düşür bence :D Sana şöyle bir örnek vereyim Dota 1 oynayıp ghost ile oyun kurduğunu farzet 1 oyunda 10 kişi oluyor ve harita boyutu 8mb bu 10 kişi oyun içerisinde senin server ı na sürekli istek gönderir ve sen bu istekleri diğerlerine gönderirsin bu sayede multiplayer oluşur ; ben ikinci oyunu kurduğumda oynanamaz hale geliyordu:D sistem 16mb internet bi adet laptop tabi bu 10 yıl önce.Buradan bi fikir oluştur işte.Çarp böl topla tamamen matematik.

Merhabalar. Üzgünüm ki maalesef amacınıza uygun Server için en az xenon, 80+ Silver PSU ve 16 GB ramli bir server toplamasınız. Upload degerinizin de 1000 kisi icin yaklaşık olarak 100MBPS degerinde olmalı...

Merhabalar. Üzgünüm ki maalesef amacınıza uygun server için en az xenon, 80+ Silver PSU ve 16 GB RAM'li bir server toplamasınız. Upload degerinizin de 1000 kisi icin yaklaşık olarak 100Mbps degerinde olmalı...

Yaklaşık 30 kişilik bir sunucu için nasıl bir sistem önerirsiniz? 2. el Xeon sistem dizmeyi düşünüyüorum 200-300 lirayada, ihtiyacım olan PSU 250W 300W yetiyor ona uygun 80+ nereden bulabilirim?

Merhaba. Evde kendim sunucu bilgisayarı montajlayıp Knight Online 1299 server kuracağım. (İlerde 24XX kurulacak) aşağıdaki sistem sizce olmuş mu? Anlık 1000 1500 User'i kaldırabilir mi? Max bütçem 1600 TL sizin önerebileceğiniz sistemler var mıdır?
Türkiye'deki upload hızları,pingler ve internet kesiltileriyle evinize sunucu kuramazsınız. :)
Belki üsste yazdığım sebeplerin hepsi bunun içindir🙄

Geri
Yukarı