Evde tek başına kalmak

Onur Haha Atan

Hectopat
Daha fazla  
Aranızda 16-18 yaş aralığındayken ailesi tatile veya başka bir yere uzun süreliğine (15 gün 1 ay falan) gitmiş olduğunda evde tek başına kalan var mı? Yemek işini falan nasıl hallediyordunuz kısaca her şeyi.

Son düzenleyen: Moderatör:
Evde tek kalmak kadar müthiş bir şey yok 4+1 12 metre koridor ev bana kalıyor keşke bende evde tek kalabilsem uzun bir süre aç evdeki tüm klimaları otur PC'ye sabahla baba😀

Aslında tek başına yaşamak çok basit kendini alıştırman gerekiyor biraz çünkü çoğumuz "Gamer"ız ve yemek yemeyi unutuyoruz veya erteliyoruz. Bu sorun çözüldükten sonra bir sonraki sorun uyku. Kesinlikle uyku düzeninize dikkat ediniz.

Yemek için ne yapabilirim diye soruyorsan;
Noodle, hazır köfte, makarna ve kahvaltılıklarla rahat geçiminizi sağlayabilirsiniz.
Ben bazen yemek yapmak istiyorum o zaman gidip ne gerekiyorsa onu alıyorum ve tarif videoları ile birlikte yapıp yiyorum.

15 gün değil de 4 gün yalnız kalmıştım. Yemek işini annen halledebilir. Yemekler yetmezse marketten pizza, noodle gibi şeyler alabilirsin. Veya kendin yapabilirsin. 2 paket makarnayı tek başıma yemiştim :) Çok yemek yememeye çalış.

15 gün değil de 4 gün yalnız kalmıştım. Yemek işini annen halledebilir. Yemekler yetmezse marketten pizza, noodle gibi şeyler alabilirsin. Veya kendin yapabilirsin. 2 paket makarnayı tek başıma yemiştim :) Çok yemek yememeye çalış.
Yalnız kalıyorsa yemeği nasıl annesi halledecek? Biraz aklım karıştı.

Kendi bildiğim 3-5 kolay yemeği yapıyordum. Kahvaltı yapmayı sevdiğim için sabah-akşam kahvaltı yaptığım olmuştur. Ayrıca internetten tarif bakarak yaptığım şeylerde oldu. Krep, çikolata soslu kahveli çikolatalı az şekerli ıslak kek (sormayın) gibi tarifleri kendimce değiştirerek denemiştim.

Bütün evi özenle her sabah 1-2 saat havalandırdığım için ailem eve geldiğinde evin havasının değiştiğini söylemişti. Kısaca demek istediğim evi temiz tutun öyle kendinizi yayıp evin altını üstüne getirmeyin. 👍

Yeni konular

Geri
Yukarı