Evde TV önerisi

kaan_01

Hectopat
Merhaba.

Yeni taşınacağım evde maalesef kablolu TV alt yapısı bulunmuyor. Tüm kanalları izleyebileceğim herhangi bir alternatif nedir?

Teşekkürler.

Belki önerim çok basit kalacak ama son derece amaca yönelik çalışan mini uydu alıcıları var. Bildiğin karasal yayın ile bunlara giriş yapıp, HDMI ile çıkıp TV'ye bağlayarak Türksat'ın sunabildiği bütün kanallara erişirsiniz.

Bir diğer taraftan aradığınız daha akıllı ve daha yeni nesil bir şey ise Xiaomi Mi Stick yeni çıkardığı 4K modeli ile bayağı ses getirdi. Bunu kullanarak hem dijital platformlara erişirsiniz hem de Puhu TV, blu TV gibi yerel dijital platformlar üzerinden reklamsız olarak standart karasal yayın kanallarını da izlersiniz. Yani bunlara üye olmanıza da gerek yok blu TV fox hariç üyelik girişi yapmadan izletiyordu önceden diye hatırlıyorum. Bir de eğer kullanıyorsanız Turkcell TV+ da mevcut. Tabii bu opsiyonlar için internet hızınızın iyi olması gerekiyor bunun için.

Belki önerim çok basit kalacak ama son derece amaca yönelik çalışan mini uydu alıcıları var. Bildiğin karasal yayın ile bunlara giriş yapıp, HDMI ile çıkıp TV'ye bağlayarak Türksat'ın sunabildiği bütün kanallara erişirsiniz.

Bir diğer taraftan aradığınız daha akıllı ve daha yeni nesil bir şey ise Xiaomi Mi Stick yeni çıkardığı 4K modeli ile bayağı ses getirdi. Bunu kullanarak hem dijital platformlara erişirsiniz hem de Puhu TV, blu TV gibi yerel dijital platformlar üzerinden reklamsız olarak standart karasal yayın kanallarını da izlersiniz. Yani bunlara üye olmanıza da gerek yok blu TV fox hariç üyelik girişi yapmadan izletiyordu önceden diye hatırlıyorum. Bir de eğer kullanıyorsanız Turkcell TV+ da mevcut. Tabii bu opsiyonlar için internet hızınızın iyi olması gerekiyor bunun için.

Cevap için teşekkürler. Ulusal kanalları sanırım Xaomi de izleyemiyoruz. O sadece TVyi akıllı yapıyor diye biliyorum. Bendeki smart TV olduğu için daha çok ulusal kanalları izleme yolu arıyorum aslında. Tv8, Kanal D, Fox vs.

İlk baştaki sanki bu istekleri karşılıyor gibi 🧐

Hocam amaç sadece ulusal kanallarsa ilki tam olarak bu işi yapıyor. Ama söyleyeyim öyle inanılmaz bir cihaz beklemeyin. Fiyatı kadar bir ürün. Ebatı sebebiyle bir miktar ısınır, ve yine bu sebeple kanal geçişleri biraz yavaştır.

İkincide ise amaç elbette dijital platformlar ama orada da açıkladığım gibi yerleşik uygulamalar ile o platformlar üzerinden ulusal kanalları da izleyebilirsiniz.

Hocam amaç sadece ulusal kanallarsa ilki tam olarak bu işi yapıyor. Ama söyleyeyim öyle inanılmaz bir cihaz beklemeyin. Fiyatı kadar bir ürün. Ebatı sebebiyle bir miktar ısınır, ve yine bu sebeple kanal geçişleri biraz yavaştır.

İkincide ise amaç elbette dijital platformlar ama orada da açıkladığım gibi yerleşik uygulamalar ile o platformlar üzerinden ulusal kanalları da izleyebilirsiniz.
Evet güzel bir alternatif gibi gözüküyor. Bunu araştıracağım teşekkürler.

BluTv’de ulusal kanallar var aslında ama onda da Tv8 ve Fox yok maalesef :/ Bu uygulama dışında ulusal kanalları veren uygulama var mı peki?

Evet güzel bir alternatif gibi gözüküyor. Bunu araştıracağım teşekkürler.

BluTV'de ulusal kanallar var aslında ama onda da TV8 ve Fox yok maalesef :/ Bu uygulama dışında ulusal kanalları veren uygulama var mı peki?

Hocam mesela Puhutv'de de ulusal kanallar var. Bunun dışında bu Mi Stick ve diğer stick/boxlar Android işletim sistemli cihazlar olduğundan bunlara birçok APK kurulabiliyor. (IPTV, inattv falan da dahil) bu sayede bu cihazlarda aslında kanalların çoğuna ulaşıyorsunuz. Tabii internet sorunu varsa kumandaya bastım açtım konforunu vermeyebilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı