Evdeki PC ekran kartları ile minin rig yapımı

byrarda

Centipat
Arkadaşlar selam elimde 1 GTX 1070 3 RX 5500 XT 8 GB ekran kartı var normal sistemim ise şöyle.
R3 1200.
GTX 1050 Ti.
16 GB RAM.
550W PSU.
B350M anakart.
İlk olarak anakarta PCI çoğaltıcı alacağım.
İkinci bir Power almayı düşünüyorum.
Sorum ise ben normal 1050 Ti ekran kartımı normal kullanıma devam edip diğerleriyle kazım yapabilir miyiz yani seçebilir miyiz? Hangisi kazcak hangisi kazmayacak.

Arkadaşlar selam elimde 1 GTX 1070 3 RX 5500 XT 8 GB ekran kartı var normal sistemim ise şöyle.
R3 1200.
GTX 1050 Ti.
16 GB RAM.
550W PSU.
B350M anakart.
İlk olarak anakarta PCI çoğaltıcı alacağım.
İkinci bir Power almayı düşünüyorum.
Sorum ise ben normal 1050 Ti ekran kartımı normal kullanıma devam edip diğerleriyle kazım yapabilir miyiz yani seçebilir miyiz? Hangisi kazcak hangisi kazmayacak.
Mining artık çok kar veren bir sistem değil. Borsadan anlayacaksın yoksa Türkiye'de bu su , değirmeni döndürmüyor.

Şuan etheryum çok düşük bir durumda, yatırım yapacaksanız iyi düşünüp karar verin daha da düşerse eğer yaptığınız yatırımın amorti süresi artar ayrıca geçtiğimiz dönemdeki eth fiyatındaki aşırı zıplama adeta yığılmaya sebep oldu, sadece ethermine.org'da 84.1 TH/s kazım var, yaklaşık 1-2 hafta önceye kadar bu rakam 70-72 TH/s idi. Bu yığılma etheryum için gerekli olan DAG Size ihtiyacının da çok hızlı bir şekilde yükselmesine sebep oluyor. Mevcut dag size 4.102 GB, yanılmıyorsam 30000 blokta bir 8 MB artıyor. Bu derece yüksek bir kazım gücü olunca tabi bloklar patır patır aşılıyor. Ekran kartlarınız size asla zarar ettirmez ama yüksek meblağlarda kar etmeyi beklemeyin derim. Kararınızı iyi verin. Dag size'ların durumunu öğrenmek için buraya tıklayabilirsiniz. Yatırım tavsiyesi değildir.

Sorunuzun cevabını vermemişim afedersiniz, mining programlarının içlerinde kodlar var onları araştırarak gerekli kodları bulabilirsiniz.

Mining artık çok kar veren bir sistem değil. Borsadan anlayacaksın yoksa Türkiye'de bu su , değirmeni döndürmüyor.
Aha yine bilmeden konuşan biri. Şu an imkanım olsa, kart bulabiliyor olsam her şeyimi satar mining sistemi kurarım. Aşırı derecede kazançlı. Bilmiyorsanız yorum yapmayın. Sıktı gerçekten. Ufacık Google search ile ne kadar kazanç elde edileceğini görebilirsiniz.

Arkadaşın elindeki kartlar kazanç olarak tanesi başına elektrik masrafı düşüldüğü vakit 2.30$ gibi kart başına getiri sağlıyor günlük. Bu ethereumları toplayıp tekrar yükselişe geçtiği vakit satarsanız kazancınız daha da artar tabii, elinizde tuttuğunuz süreye bağlı. Ben sizin yerinizde olsam direkt başlardım kazmaya. Yatırım tavsiyesi değildir ama ben ethereum un gas fee seviyelerini toparladıgı zaman tekrar rekora gideceğini düşünüyorum.

Kartlara para vermeyeceğiniz için direkt başlayın dedim.

Hocam mobilde Bee ve Pi mining kullanıyorum. İleride açılacakmış şu an bayağı kastım. Onun dışında PC'de ekran kartını zorlamadan ya da bazı şeyleri tamamlayarak Bitcoin kazanabilecegimiz bi' güvenilir uygulama yok mu? Yani Bitcoin mining yaparken oyun da oynamak istiyorum ben.

Yeni konular

Geri
Yukarı