Evden 30-40 metre uzaktaki Türk Telekom fiber

Ardaaa11

Hectopat
Yer
Mordor
Şu an yaşadığım yerde gördüğünüz gibi Türk Telekom VDSL var, 90 liraya 16 Mbps internet sağlıyorlar. Başlıkta da belirttiğim gibi 30-40 metre yakınımda Türk Telekom fiber altyapısı var, bunun bize gelme şansı ne kadar var? Gelirse nasıl hızlar alabiliriz? Türk Telekom dışındakileri merak ediyorum çünkü Türk Telekom fiber veya VDSL fark etmeksizin 16 Mbps rezil interneti 100 lira satıyor.

Bu arada TurkNet ve Millenicom'da da test yaptım, orada altyapımızın 100 Mbps'e kadar desteklediği yazıyordu. Özgür iletişim paketiyle 95 liraya 100 Mbps download, 6 Mbps upload alabiliyormuşum. TurkNet vb. ISS'lerde Türk Telekom VDSL'den Fiber'e geçişte alt yapımın desteklediği değerler ne kadar artar?

1618854649715.png

@Ulunay

Fiber sadece sitelere ve yeni yapılan binalara veriliyor. Eğer bulunduğunuz bina eski ise genelde altyapı desteği sağlanmıyor. Yeni binalara verilme sebebi yatırım uygunluğu ve zorunlu olması.

Arayıp şansını dene bence.
Hocam aslında asıl olay gelip gelmemesi değil, gelirse ne olacağı. Eğer gelirse TürkNet ve Millenicom gibi yerlerde de alabildiğim hızın artması gerekiyor diye düşünüyorum, doğru değil mi?

Zaten Türk Telekom'un kendi sağladığı paketler çok kötü, tercih etmeyiz onları.

@İbrahim Güler Hocam bina yeni değil fakat değersiz bir yer değil sonuçta.

Hocam aslında asıl olay gelip gelmemesi değil, gelirse ne olacağı. Eğer gelirse TürkNet ve Millenicom gibi yerlerde de alabildiğim hızın artması gerekiyor diye düşünüyorum, doğru değil mi?

Zaten Türk Telekom'un kendi sağladığı paketler çok kötü, tercih etmeyiz onları.

Fiber alt yapı olduğu sürece TürkNet ya da başka bir firmanın paketlerini kullanabilirsiniz sanırım.

Çok emin konuşmuyorum bu konuda, yanlış bilgi vermek istemem.

Fiber alt yapı olduğu sürece TürkNet ya da başka bir firmanın paketlerini kullanabilirsiniz sanırım.

Çok emin konuşmuyorum bu konuda, yanlış bilgi vermek istemem.
Hocam zaten şu an taahhüt olmasa 95 liraya 100 Mbps download sağlayan pakete geçebiliyoruz, tek korktuğum şey Sosyal'de de çok sık gördüğüm "TürkNet'e geçtik, 2 hafta internet gelmedi" muhabbeti.

Bizimkilere bir şeyi yaptırtmak zaten zor bir de 2 hafta boyunca internetsiz kalsak valla değil 16Mbps, 8 Mbps bile göremem :D

Fiber sadece sitelere ve yeni yapılan binalara veriliyor. Eğer bulunduğunuz bina eski ise genelde altyapı desteği sağlanmıyor. Yeni binalara verilme sebebi yatırım uygunluğu ve zorunlu olması.

"Fiber sadece sitelere ve yeni yapılan binalara veriliyor." sözü yanlış. Eski bir binada oturuyorum ve daha bu kasım ayı evime fiber çekildi. "Fiber genelde sitelere ve yeni yapılan binalara veriliyor" demeniz çok daha mantıklı.
İyi forumlar.
Benim kapımdan geçiyor ama apartman olmadığı için bağlamıyorlar...
Keşke aramda 30 40 metre olsa da bu bahaneye sığınsam. 🥲
Yanlış Hatırlamıyorsam Fiber kablonun parasını ödeyip Çektirebiliyor olmanız gerekiyor. Yanlış hatırlıyorda olabilirim. Bir arayıp sorun bence.

Geri
Yukarı