Evden birinin sınıfı karantinaya girerse tüm aile karantinada kalır mı?

Moolong

Kilopat
Arkadaşlar ablamın sınıfında 3 kişi pozitif. Şimdi sınıfı karantinaya girerse ben de girer miyim? Ablamda belirti yok.

Son düzenleyen: Moderatör:
Evet MEB'in yeni getirdiği kural bu sınıfta bir çocuk korona ise girersiniz ama anne yada babanız korona ise test yaptırım negatif çıkarsanız karantina olmaz çok saçma bir kural ama 3 çocuk pozitif ise büyük ihtimalle girersiniz.

Geçen sene bizim sınıftan birisininin testi pozitif çıkmıştı. Evimize gelip benden test aldılar, pozitif çıkması durumunda aileminde karantinaya alınacağını söylediler. 10 gün karantinada kaldım.

Geçen sene bizim sınıftan birisininin testi pozitif çıkmıştı. Evimize gelip benden test aldılar, pozitif çıkması durumunda aileminde karantinaya alınacağını söylediler. 10 gün karantinada kaldım.

Şimdi ablam ın sınıftan 2 kişi COVID oldu ve ablamın öğretmeni ablama 2 hafta karantinadasın die mesaj attı bende girer miyim yoksa girmez miyim?

Şimdi ablam ın sınıftan 2 kişi COVID oldu ve ablamın öğretmeni ablama 2 hafta karantinadasın die mesaj attı bende girer miyim yoksa girmez miyim?

Ablan pozitif olmadığı sürece girmezsin. HES uygulamasına kayıt ediyorlar zaten. HES'den bakabilirsin durumuna. Ablan temaslı olarak gözüküyordur.

Yeni konular

Geri
Yukarı