Eve 2. internet nasıl bağlatılır?

FalconPaw

Hectopat
Katılım
5 Eylül 2017
Mesajlar
2.998
Makaleler
9
Çözümler
5
Yer
Çikita muz
Evime 2. internetimi bağlatmak istiyorum. Halihazırda bir internet var. 2. interneti bağlatırken kurulum ücreti alınır mı? Ve ne gibi işlemler yapılır? Ekstra kablo takımı vb gibi?
 
KS
KS
FalconPaw

FalconPaw

Hectopat
Katılım
5 Eylül 2017
Mesajlar
2.998
Makaleler
9
Çözümler
5
Yer
Çikita muz
Boş port varsa ve bölgedeki talep azsa çekiyorlar, bunun dışında ISS'ler bu mevzuya pek de sıcak bakmıyor.
Yaşadığım yerde çoğu kişi internet bile kullanmıyor. Boş port var, arayıp sorduğumda olur dediler.
2.İnternet yerine paket yükseltebilirsiniz. Tabi bağlatmak istiyorsanız o sizin sorununuz. Ama 2.İnternet için binanızdan kablo çekilebilir.
Paket yükseltmek daha pahalıya geliyor.
 

Electrolux

Femtopat
Katılım
15 Ekim 2021
Mesajlar
119
Gelelim çözüme, iki farklı firma ile bağlantı yapabilirsin ama bunun için kendi altyapıları olursa şans daha da artar. VDSL yani Telekom bakır hat varsa biraz zor olacaktır çünkü port kontrol ettirmen gerekli. Apartman ise kullanmayan komşu adresten Telekom bayisinden konuşarak yaptırabilirsin sadece kapı numarası farklı olacak. Bina içi kablolama varsa dışarıdan lokal olarak çekilmesi gerekebilir. Müstakil evlerin olduğu sokaksa zaten direklerdeki ankastre kutusundan geliyordur. Yine komşu adresi verip siyah lokal kablo ile yalın olarak modeme kadar kablo çekilerek sorun çözülebilir. Eskiden aynı adrese 2 tane aynı firmadan internet çekilmiyordu şu an ne durumda bilmiyorum. Çekilmiyorsa dediğim yöntem iş yapar.
 

Memo35x

Picopat
Katılım
14 Ekim 2021
Mesajlar
102
Çözümler
2
Eğer DSL alt yapıysa ankastrede fazladan boş port olması gerekiyor. Fakat fiber varsa 1 tane fiber 1 tane DSL bağlantı kurdurabilirsiniz veya farklı 2 firmanın alt yapısı olabilir.

Edit: İşlemler için müşteri hizmetlerinden her zaman bilgi almayı deneyin. Bayiler satış yapmak için evet yaparız diye bilgi verebilir daha sonra problem yaşamayın.
 
Yukarı