Eve Altyapısız İnternet Bağlatma

yAkgün

Hectopat
Yer
Çankırı
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Herkese merhaba. Normalde bizim apartmanda altyapı var fakat şu sıralar bir sıkıntı var bir türlü internet bağlanmıyor. Bu yüzden de herkes ya superbox'a geçiyor veya başka türlü yapıyor. Acaba superbox dışında başka türlü nasıl bağlayabiliriz?

Ben de araştırmalara yeni başladım altyapı yetersizliğinden dolayı. Şuan uzaynet ve turkcell superbox'u araştırıyorum, bakabilirsiniz.

Çatıya konulan sistem pek sağlıklı çalışmıyor. Çevremde kullananlar var ve pek memnun değiller. Rüzgar, yağmur gibi doğa olaylarında bağlantı sürekli kopabiliyor. Genelde şehir merkezine bir tane santral koyuyorlar. Santrale mesafe arttıkça ping artışı ve hız değerlerinde düşmeye neden oluyor.
Sürekli oyun oynamak istiyorsanız, bakır kablo her zaman en iyisi olacaktır. Evde superbox kullanıyorum. Ping değerlerim adsl bağlantıya kıyasla gayet iyi fakat ara sıra spike yiyebiliyorum.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı