Eve gelen ustanın her şeyi istemesi

er2grul

Decipat
Katılım
21 Nisan 2021
Mesajlar
1.119
Ailem karşılayacak ücreti açıkçası karşılayacak ücreti durumumuz rahatlıkla var fakat ben hep tutumlu olarak büyüdüm yani fazla paramız olsa bile gereksiz harcamadan kaçındım. Şu an artı olarak adamın istediklerini almak zoruma gidiyor. Paranın benden çıkmayacağını bilsem bile yine de zoruma gidiyor adamın istedikleri.
Seni anlıyorum işte bazen ebeveynlerin olur olmaz işleri... Neyse bak yarın bitecekmiş iş. Bazen olaylara çok sinir olsak da sesini çıkartamazsın. Zor bir durum.
 

Yusuf663

Decipat
Katılım
9 Ocak 2021
Mesajlar
1.000
Yer
Gaziantep
Hadi herşeyi geçtim sizi bakkala yollamasını falan da sigara parasını da istiyor adam sanki zorunlu ihtiyacı bari insan kendi cebinden verir sigara parasını da öyle yolluyorsa yollar ama sizin paranızla sigara alması hiç hoş karşılanabilecek bir şey değil.
 

Luciferss

Hectopat
Katılım
16 Haziran 2018
Mesajlar
610
Çözümler
1
İş yapan adama bakılır. Yedirilir içirilir. Gönlü hoş tutulur. Sonra 3 ay sonra çatın tekrar akmaz. El emeğiyle iş yapan adamın gönlü hoş olursa, işini de yaparken eli hoş olur.
Ustanın öz oglusunuz herhalde. İş yapiyorsan anlaşılan ücreti alırsın, suyunu hadi birde çayını içersin gidersin. Bu adam açıkça yüzsüz ve önüne hünkar sofrası da kursan işi yapacağı kalite, çapı belli.
 

Yeni konular

Yukarı