Eve gelen ustanın her şeyi istemesi

Arkadaşlar, bu eve gelen ustaya küfür etmemek için gerçekten zor duruyorum. Çatı su sızdırıyordu. Bir de kremitleri yenileyecektik. Neyse, adam her şeyi istemeye başladı. Yüzsüz gibi bir de. Su istedi, verdik. Çay istedi, verdik. En sonda yetti ama adam 4 seferdir kola almaya gönderiyor. Bir de biz veriyoruz parasını. Yüzsüz gibi babandan iste diyor bir de. 4 lt kola + bisküvi + sigara (26TL) parasını da biz verdik. Yemin ediyorum nasıl sabredeceğim bilemiyorum. Taktik verebilir misiniz?
Neden istediklerini veriyorsunuz ki. Git kendin al de.

Siz de bayağı yüz vermişsiniz bunları istemeye hakkı yok ki.

Dostum ben vermedim hatta annem dedi git al diye ben de sizin gibi o işini yapmaya gelmiş ne kolası diye fakat ailem fazla merhametli ve sakin olduklarından olsun diye diye gönderdi annemi üzmemek içinde bir şey demedim. Babam deseniz peygamber sabrı var adamda övmek için değil çoğu şeye hiç sinirlenmeyen hep alttan alan birisi. Kendiside olsun al oğlum yarın son gün diye sakin konuşarak sakinleştirmeye çalışıyor.

Dostum ben vermedim hatta annem dedi git al diye ben de sizin gibi o işini yapmaya gelmiş ne kolası diye fakat ailem fazla merhametli ve sakin olduklarından olsun diye diye gönderdi annemi üzmemek içinde bir şey demedim. Babam deseniz peygamber sabrı var adamda övmek için değil çoğu şeye hiç sinirlenmeyen hep alttan alan birisi. Kendiside olsun al oğlum yarın son gün diye sakin konuşarak sakinleştirmeye çalışıyor.

Parayı tahsil etme zamanında babanıza söyleyin o harcamaların tutarını kessin.

Yüz vermeyeceksin, git al diyeceksin.

Bana kalsa öyle derim adama demek istedim fakat annem normalden çok daha fazla sakin ve alttan alan birisi oda benimle konuştu sakinleştirdi annemide açıkçası üzmemek için bugün bir şey demedim.

Ücreti teslim ederken eksik teslim edin, nedenini sorarsa açıklarsınız. Yoldan toplamıyor sonuçta kimse. Eğer ettiyseniz de yapacak bir şey yok zaten.

Yok etmedik daha hocam iş bitince edeceğiz ve sizin dediğinizi uygulamaya çalışacağım teşekkürler tavsiyeniz için.

Ödeme yaparken 26 TL ve diğer yaptığınız masrafları hesaptan düşersin olur biter. Su sizden. Gerisi sizi alakadar etmez.

Çok teşekkürler hocam fikriniz için uygulayacağım.

Dostum kırılma ama sen bir tavır koymazsan böyle apti apti olursun herkes seni becerir..

Yeni konular

Geri
Yukarı