Eve gelen yeni kedi saldırıyor

KindOfEmre

Kilopat
Daha fazla  
Meslek
Bilişim
Merhaba, dün sahiplendiğim ragumuffin cinsi güzeller güzeli dişi kedim (profil resmimdeki kedi) başta çok uysal dost canlısı bir kediydi. Evime aldıktan sonra saldırganlaştı birden. Eski sahibi zamanla alışır dedi ama 1 gün geçmesine rağmen hiçbir ilerleme kat edemedim. Mamasını veriyorum yemiyor. Su bile içmiyor. Sürekli cam kenarına çıkıp yatıyor veya bir yerlere saklanıyor. Çağırınca da gelmiyor. Ne yapmam lazım bu kediyi kendime nasıl alıştırabilirim?

Bir günde alışmaz 1 hafta falan yeterli. Ve keklemişler tekir kedi o. Ragumuffin kafası farklı.

Kediyi veren arkadaş cinsini bilmediğini söylemişti. Bende yaptığım araştırmalar sonucu en yakın tür olduğu için ragumuffin dedim. Tekir olmadığına %100 eminim daha önce sahiplendiğim kedilerin hepsi tekirdi.
Türü hakkında yardımcı olabilir misiniz? Ayakları kısa, kuyruğu kabarık, oyuncakları olmasına rağmen fazla oyun oynamıyor. Çok nadiren ses çıkarıyor. Sakin bir yapısı var. Tüyleri uzun ve yumuşak.

Dosya Ekleri

• Fiyona (2).jpg
    Fiyona (2).jpg
    222,3 KB · Görüntüleme: 55
Kediyi veren arkadaş cinsini bilmediğini söylemişti. Bende yaptığım araştırmalar sonucu en yakın tür olduğu için ragumuffin dedim. Tekir olmadığına %100 eminim daha önce sahiplendiğim kedilerin hepsi tekirdi.
Türü hakkında yardımcı olabilir misiniz? Ayakları kısa, kuyruğu kabarık, oyuncakları olmasına rağmen fazla oyun oynamıyor. Çok nadiren ses çıkarıyor. Sakin bir yapısı var. Tüyleri uzun ve yumuşak.
Normal tekir kedi işte. Tatlı bir suratı var. Size alıştıkça düzelirsiniz merak etmeyin.

Merhaba, dün sahiplendiğim ragumuffin cinsi güzeller güzeli dişi kedim (profil resmimdeki kedi) başta çok uysal dost canlısı bir kediydi. Evime aldıktan sonra saldırganlaştı birden. Eski sahibi zamanla alışır dedi ama 1 gün geçmesine rağmen hiçbir ilerleme kat edemedim. Mamasını veriyorum yemiyor. Su bile içmiyor. Sürekli cam kenarına çıkıp yatıyor veya bir yerlere saklanıyor. Çağırınca da gelmiyor. Ne yapmam lazım bu kediyi kendime nasıl alıştırabilirim?
Bir gün çok kısa hocam beklemeniz gerekiyor, mamasını suyunu koyun ve kendi haline bırakın. Birkaç gün sabredin eve alışması için. Durgunluğuna aldanmayın, rahatsız etmeyin zamanla o kendiliğinden alışacaktır. Ayrıca kesinlikle tekir değil bunu gönül rahatlığı ile söyleyebilirim :) Ben de Rragumuffin'e benzettim. Yüksek ihtimalle öyle, yaşı küçükse daha yüzü tam oturmamış olabilir.

Bir gün çok kısa hocam beklemeniz gerekiyor, mamasını suyunu koyun ve kendi haline bırakın. Birkaç gün sabredin eve alışması için. Durgunluğuna aldanmayın, rahatsız etmeyin zamanla o kendiliğinden alışacaktır. Ayrıca kesinlikle tekir değil bunu gönül rahatlığı ile söyleyebilirim :) ben de rragumuffin'e benzettim. Yüksek ihtimalle öyle, yaşı küçükse daha yüzü tam oturmamış olabilir.

Cevap için teşekkürler alışmaya başladı gibi hala kendini sevdirmiyor ama yanıma gelmeye başladı.

Geri
Yukarı