Eve internet bağlatırken nelere dikkat edilmeli?

Mersinli33

Hectopat
Makaleler
2
Yeni bir eve taşınmamız dolayısı ile eve internet bağlatmayı düşünüyoruz. Sitede sadece Superonline ve Turk Telekom altyapısı var. Aylık 100 TL'yi aşmayacak paketlere bakıyoruz. Televizyon, ev telefonu vb. gerek yok. Ekteki paket nasıldır? Ping değerleri vs. nasıldır? Ayrıca bu süreçte dikkat etmem gereken şeyler nelerdir?

Capture.PNG

Fiber altyapısı olmama ihtimali var. Çok da bilgim yok ama normal kablolar ile fiber internet sağlanamıyor, bilgi ışık ile aktarılıyor bu fiberoptik kablolarda. Ve fiber optik kabloları her yere döşemiyorlar.
Başka paket aramanda fayda var yani. Fiyatı uzun zamandır takip etmiyorum ancak sıcak değil gibi.

Yeni bir eve taşınmamız dolayısı ile eve internet bağlatmayı düşünüyoruz. Sitede sadece Superonline ve Turk Telekom altyapısı var. Aylık 100 TL'yi aşmayacak paketlere bakıyoruz. Televizyon, ev telefonu vb. gerek yok. Ekteki paket nasıldır? Ping değerleri vs. nasıldır? Ayrıca bu süreçte dikkat etmem gereken şeyler nelerdir?

Eki Görüntüle 440019
Ttnet'e bulaşma aman aman

Bu böyle olmuyor maalesef. Apartmanın hatta sizin bulunduğunuz dairenin altyapısıyla alakalı. Belki yan komşunuza gelmesi gereken internet değerleri geliyordur fakat sizin dairede kablo sıkıntılıdır sinyal kopar, normal değerlerin altına internet kullanırsınız, ping fazladır gibi gibi. En iyisi siz firmaların sitesinden hız testi, altyapı sorgulama falan yapın.

TTnet ve Superonline Fiber altyapısı varmış. Site yeni yapılan bir site olduğu için dandik iş yapacaklarını sanmıyorum kablo çekerkende iyi kablo çekmişlerdir bence. Buraya taşınmadan önce baktığımız evlerde superonline siteye özel paket yapıyordu çoğunda. TTnet (yeni adı Türk Telekom galiba) ile hiç de iyi anılarım olmadı o yüzden seçmek istediğim bir firma değil.

Bizimde bi 10 gün sonra paket bitiyor fiber alt yapı 1 ay önce geldi. Ultra netten Fibere geçmek istiyoruz VDSL modem lazım bildiğim kadarı ile binanın girişine Fiber kutusu mu çekmeleri gerekiyor daire içine kadar Fiber çekmeleri gerekiyor mu acaba?

Binanın Superonline kutusunu buldum içine baktım kablo türleri vs. yazıyordu. Ethernet kablolarına benzer şeyler vardı. Bu kutudan internet kalitesi hakkında bilgi alabilirmiyim? Fotoğrafını çekmeye çalıştım ama aceleyle çektiğim için ve bulanık çıkmış yarın bir daha bakacağım.

Yaklaşık 3 yıldır Türksat kullanıyorum. 50mbps download 5 upload var ve sınırsız (tabi kablo tv de var) 70 tl ödüyorum. Ve teknik servisleri EFSANE iyi... Adamların akşam 9 da gelip tamir ettiğini hatırlıyorum. Ben öneriyorum gönül rahatlığıyla çok memnunum. (türksat çalışanı değilim 😃 )

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı