228522

Kilopat
Makaleler
4
Evime yani İvrindi'ye 1 saat 45 dakika mesafedeki Çanakkale Ayvacık fen lisesi mi? Yoksa evime 50 dakika mesafedeki Balıkesir Burhaniyedeki Celal Toraman Anadolu lisesi mi? Ha bu arada eğer kazanırsam evime 45 dakika mesafedeki Edremit şehit Mustafa Serin fen lisesini kazanırsam çok daha iyi olacak da 2021 LGS nasıl olacak? Ve ben hiç ders çalışmıyorum.

Biri yürüme mesafesinde olsa düşünülebilir ama 1 saat yol giden adam 2 saat de gider. Ayrıca okumada gözü olan adam o iki saatte ders çalışır. Hangisi iyiyse onu seç bence.

Evime yani İvrindi'ye 1 saat 45 dakika mesafedeki Çanakkale Ayvacık fen lisesi mi? Yoksa evime 50 dakika mesafedeki Balıkesir Burhaniyedeki Celal Toraman Anadolu lisesi mi? Ha bu arada eğer kazanırsam evime 45 dakika mesafedeki Edremit şehit Mustafa Serin fen lisesini kazanırsam çok daha iyi olacak da 2021 LGS nasıl olacak? Ve ben hiç ders çalışmıyorum.
Merak ettim. Nereyi kazandın?

Geç oldu bayağı bir ama söyleyeyim. Evine yakın olanı yuvarlarsan 1 saat, uzak olan 2 saat. 2 saat gidiş 2 saat dönüş 4 saat toplam. 1 saat gidiş 1 saat dönüş toplam 2 saat. Arada koskocaman 2 saat fark var. O 2 saatlik arada günlük tekrarını yaparsın, ödevlerini çıkarırsın aradan ve test çözersin. Ama kesinlikle araştır kalitelerini.
Ha tabii şöyle bir şey var. Farklı bir şehirde yaşadığım için okulların kalitesini bilmiyorum. Ama araştırıp öğren. Adı fen lisesi olup sosyal bilimler seviyesinde sayısal veren okullar olabilir. Kalitesini araştır fazla bir fark yoksa yakın olana git.
Ayrıca LGS nasıl olur bilmem ama 2020'ye göre kolay olacağını düşünüyorum.
Son olarak hiç ders çalışmıyorum demişsin. Hemen başla. Ben okullar açıldıktan sonra 1 2 ay sonra başladım çalışmaya abim veya ablam olmadığı için. 0.007 gibi bir puanla tutturdum istediğim liseyi.

Geri
Yukarı