Evercool CS1230RGB ve RGB Kontrolü

Mr.Ridrler

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Son düzenleyen: Moderatör:
Hayır, ARGB değil. MAG FORGE 100R'daki kontrolcüye de takılmaz.
Fan çoklayıcı kabloya gelirsek işe yarayabilir.
Fan hakkında bir şey diyemem, bütçe bu kadar :D.
Hocam bahsettiğim kontrolcüye hakimsiniz fan önerir misiniz? Ayrıca konunun dışına çıkacağım ama MSI a hakimseniz yazılım üzerinden bu fanları görmemesi normal mi. Fanları kontrolcü yerine direk anakarta mı bağlamalıyım. İntranette kontrolcüyü sökme videosu var kontrolcü yerine direk anakarta bağlamış bir kullanıcı.

Maalesef.

Anakartında ARGB girişi yoksa kasadaki fanların ARGB ışıklarını kontrol edemezsin. Anakart nedir?
B460m Mortar. Bu fan kontrolcüsü işi çok karışık hocam. Ürün yeni olduğu için mi az kişide var fazla içerik de bulamadım. En çok terletten nokta toplarken bunu bağlamak oldu. :) Yanlış hatırlamıyorsam kontrolcü üzerinden çıkan tek baglanityi jrainbow yazan yere takmıştım. Bu sayede anakart fan RGB sini görecek diye umarak.

Bu ürün yerine Dark Solid 12cm FRGB Kasa Fanı (Dark Diamond Pro Yedek Fanı) (DKCF126F) bunu almaya karar verdim yorumları çok iyi. Molex üzerinden çalıştırsam Full db rahatsız edebilir diye düşünüyorum. Brs Fan Çoklayıcı Y Pwm Kablosu 4 Pin Switch 3 Pin 3 Port | Trendyol
bu ürün 4 pin çıkışlı olup 3 pin e çokluyor gibi bir başlık atılmış.
Bu üründe bir yorum var.

Bu ürün diğer düz fan header çoğaltıcılardan farklıdır. Normalde anakart üzerindeki bir fan header maximum 1 Amper güç sağlar. Düz çoğaltıcılar ile örneğin 0.30 amper çeken 4 fan takarsanız anakartınıza zarar verebilirsiniz (4 x 0.30 = 1.2 Amper). Bu ürün 1 x 4 pin ve 4 x 3 pin olarak 5 çıkışlıdır. 3 pin fanları molexden besler, takacağınız 4 pin fan ile diğer tüm 3 pin fanların rpm kontrolünü sağlarsınız. Mühendislik ürünüdür. Anakart headerdan sadece takacağınız 4 pin fanın gücünü çeker. Bu da 1 Amper değerinin altında ve güvenlidir. 20 TL satılan powersız çoğaltıcılar gibi değildir.

Bu doğru mu? Bu ürün ile Alacağım 4 pin fanları 3 pine bağlarsam sorun olur mu? Kafam cidden çok karıştı :)

Öncelikle o fan FRGB yani RGB'si kontrol edilemiyor.

Fan bağlantı türünü de bilmiyorum.

Fan çoklayıcı olarak Akasa alınabilir evet.
Evet hocam, düşündüm ki bu fanın çok bir ışığı yok sorun olmaz. Şu an devirlerini kontrol etmek benim için problem. Hiç boş yerim kalmadı hatta öndeki fanlardan birini pompa girişine taktım :D

Geri
Yukarı