Everest 706B Kasanın Yan Kapağına 120mm Fan Ekleme

arda511

Kilopat
Makaleler
3
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, elimde bu kasadan bulunmakta. İçinde sadece 1 adet arkada 12 cm ve Cooler Master X Dream i117 işlemci soğutucu var ısı değerleri fazla olmasa da daha soğuk olmasını istediğim için yan kapağa bir adet 12 cm fan eklemek istiyorum. Ön panele ekleyecektim fakat kapağı açamadım yan kapağa ekleyebilir miyim? Bu kasayı aldığıma sorsanız pişmanım o anki kafamla direk almıştım. Şimdi ne kapağı açılıyor ne bir şey. Neyse resimde gösterilen yere fan ekleyebilir miyim arkadaşlar?

fasdfas.PNG

Üstünde işlemciye daha rahat hava gitmesi için bir hava paneli var artık ismini tam bilmiyorum. Altına takacağım ben 12 cm fanı.

Eski bilgisayar olduğu için anakartta fanı bağlamak için giriş yok güç kaynağından çıkan molex kabloya bağlayıp çalıştıracağım.

Molex'e bağlayıp fana güç verirseniz fan çalışır ve işlemi gerçekleştirir. Ama dışarda olacağı için sesi çok gürültülü gelecektir. Onun dışında bir sıkıntı yaşamazsınız :)
Şimdi ne kapağı açılıyor ne bir şey
Demişsiniz. Molex'e nasıl bağlayaksınız?

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı