Everest modem internet kesintileri

ermanozzy

Hectopat
Merhaba,

Yaklasik her iki günde bir olacak şekilde birkaç dakikalık internet kesintileri yaşıyorum. Kullandığım modem Everest marka. Bu modemi 5-6 ay önce VDSL bağlantıya geçtikten sonra kullanmaya başladım ve bu değişimden beri sıkıntım devam ediyor. Servis sağlayıcım D-Smart.

Kesinti olduğunda ekteki görseldeki gibi bir uyarı veriyor. Sonra birkaç dakika içinde kendiliğinden bağlantı tekrar kuruluyor.

Uyarıda ppp0.1 gibi bir ibare var ancak ne anlama geldiğini bilmiyorum.

Bu tip bir sorun modemden mi kaynaklıdır sizce?

Dosya Ekleri

• Adsız.gif
    Adsız.gif
    69 KB · Görüntüleme: 40
Son düzenleyen: Moderatör:
D-Smart ile bir iletişime geçin. Eğer sorun görünmüyorsa modeminiz eski veya çok ısınıyor olabilir. Reset atmayı deneyin modeme. (Çok anlamam modem işinden umarım bunlar sorunu çözer)

D-Smart ile bir iletişime geçin. Eğer sorun görünmüyorsa modeminiz eski veya çok ısınıyor olabilir. Reset atmayı deneyin modeme. (Çok anlamam modem işinden umarım bunlar sorunu çözer)

D-Smart musteri hizmetleri hic bir sorunum ile ilgili cozum uretemiyor ne yazik ki :( Modemi bile kendileri veremedigi icin bu urunu kendim satin aldim. Sonrasinda bu urun bizim urunumuz olmadigi icin destek veremiyoruz diyebilecek bir seviyede ne yazik ki. O yuzden kendim cozmeye calisiyorum. Rest atmayi daha once denedim, yine bir sey degismedi, tesekkur ederim.
Acaba modemin modeli nedir?
Tam adini yaziyorum, biraz uzun :)

SG-V300 Router 64 MB SDRAM 11N VDSL2/ADLS+2

Eki Görüntüle 744102

Maalesef yorumları çok kötü ve herkes sorun yaşamış büyük ihtimalle sorun modemde.
Benzer sorun yasayan cok kisi varmis :( Destek mail adresi buldum. Oraya yazip bir cozum arayacagim.

Bu arada daha once D-Link ADSL modem kullaniyordum. Airties da kullandim. Everest`e gore daha iyilerdi. 135 m2 `lik bir evde VDSL modem olarak orta butcelerde ne onerirsiniz?

Yeni konular

Geri
Yukarı