Everest PSU'dan ses geliyor ve bilgisayar açılmıyor

Carven

Hectopat
Daha fazla  
PSU'dan cızırtı sesine benzer ses geliyor ve bilgisayar zor açılıyor. 50 kere deniyorum 1 kere açılıyor. Eskiden böyle değildi. Açma düğmesine basınca kasadan açılmazsa arkadan fişi çeker fiş takılı değilken birkaç kere basar ardından fişi takar ve bir kez tuşa tıklayınca açılırdı. Dün akşam normal Windows'dan kapattım ve uyudum. Sabah açmaya çalışınca yine açılmadı. Aklıma arkadaki düğmeyi çekip birkaç kere basıp ardından tekrar takıp basmanın yeterli olacağını düşündüm. Ama çalışmadı. RAM'leri çıkartım ekran kartını çıkartım. Bütün her şeyi çıkartıp tekrar taktım. Sesin PSU'dan geldiğin anlayınca PSU'ya baktım içi tozluydu. Çıkardım balkona insan nefesi ne kadar yetiyorsa o kadar üfledim ve içini bir miktar temizledim. Taktım yine aynı. Önceden böyle hata vermiyordu. Zorla açtım şu an hiç kapanmadı bilgisayar. Ama kapatıp tekrar açmaya çalışınca açılmadı ve yine aynı döngü başladı eni sonunda açtım ve buraya yazıyorum çözüm nedir? Cızırtı sesi gelirken PSU'nun soğutma fanı çalışıyor. Fişi prizden çekip farklı bir prize taktım yine aynı. Monitörün güç kablosu ile değiştirdim yine aynı.
PSU: Everest ATX 450.

PSU'nuzu değiştirin ve bir daha Everest gibi C4'leri almayın.

Geri
Yukarı